we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Tak się uczymy 2020/2021

22 kwietnia obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI.

,,IDŹ DO PRZYRODY” to bardzo ciekawy projekt edukacyjny, który powstał w naszej szkole i który został zarejestrowany na platformie eTwinning. Wraz ze Szkołą Podstawową w Sztutowie nauczyciele klas I-III, wspólnie z uczniami, realizują bardzo ciekawe i kreatywne działania.
Celem projektu jest:
✅Kształtowanie postaw proekologicznych.
✅Poszerzenie wiedzy na temat otaczającej przyrody.
✅Doskonalenie umiejętności artystycznych.
✅Uświadomienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko.
✅Przedstawienie sposobów wykorzystania rzeczy nadających się do wyrzucenia.
Los naszej planety leży w naszych rękach. Pamiętajmy o tym każdego dnia!!!Razem możemy więcej.

Drodzy ÓSMOKLASIŚCI!!!

Każdy z Was może skorzystać z okazji, by utrwalić wiadomości z matematyki przed egzaminem, pisząc test w domu.
Do bezpłatnego egzaminu próbnego z matematyki, organizowanego przez zespół Pi-stacja może przystąpić każdy chętny, bez logowania, bez podawania danych.
Próbne arkusze składają się całkowicie z nowych zadań, niepochodzących z poprzednich egzaminów.
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?
? Egzamin będzie przebiegał podobnie do oficjalnego.
? We wtorek, 27 kwietnia, o godzinie 9:00 arkusz egzaminacyjny zostanie opublikowany na stronie jako link do pliku w formacie PDF do wydrukowania.
? Jednocześnie na stronie udostępnimy interaktywny formularz do wpisywania odpowiedzi.
Po przesłaniu formularza uczestnik egzaminu otrzyma natychmiastową informację o uzyskanych wynikach do zadań zamkniętych.
? Rozwiązania zadań otwartych zostaną omówione w godzinach popołudniowych w trakcie live streamów na kanale YouTube.com/PistacjaMatematyka
? Po zakończeniu live streamu na stronie opublikujemy klucz odpowiedzi do zadań otwartych i zamkniętych. (autor tekstu Pi-stacja.pl).

Projekt – Zaproś mnie na swoją lekcję.

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie ,,Zaproś mnie na swoją lekcję.” Inicjatywa ta umożliwia zdalne spotkania z nauczycielami,specjalistami z wielu dziedzin nauki, twórcami popularnych stron, projektów i blogów, którzy w formie wymiany realizują wzbogacające treści programowe podczas lekcji online. W ramach lekcji języka polskiego tym razem odwiedziła nas p. Monika Szulkowska, która zabrała klasę 7d w językowo-kulinarną podróż po Kaszubach.

Rozszerzona rzeczywistość, czyli MAGIA W NASZEJ SZKOLE!

Warunkiem skutecznego uczenia się jest angażowanie w proces nauki jak największej ilości zmysłów. Gdy jeszcze dodatkowo dochodzą do tego emocje – sukces gwarantowany. Ostatnio najwięcej wrażeń dostarcza technologia rozszerzonej rzeczywistości. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego poprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie ożywiali obrazki wykorzystując technologię AR. Dzięki zainstalowanej w tabletach aplikacji mogli mieć obok siebie, dosłownie na wyciągnięcie ręki, mitologiczne i baśniowe postacie, afrykańskie zwierzęta, odległe planety. Uczniowie byli zafascynowani światem pełnym kolorów i dźwięków, sposobem poruszania się oglądanych obiektów oraz informacjami na ich temat, których również mogli posłuchać.

Wyobraźnia po lekturze.

Kreatywny język polski i nasze sposoby na zapamiętanie lektury. Oto lektura w pudełku, wspaniałe budowle z klocków lego, makiety, plakaty stworzone przez uczniów naszej szkoły.
Z książką, którą przeczytali siódmoklasiści, mogli wyczarować taki świat, jaki sobie wyobrazili. To nic, że zamiast bohaterów pojawiają się ludziki lego, że jest nawet hipopotam, który przecież nie zamieszkuje regionu, w którym toczy się akcja powieści Agaty Chrisie. Wyobraźnia i serce mają ogromną wagę.

Kultura i szacunek budują pozytywny wizerunek.

Grzeczność, okazywanie szacunku, uprzejmość na co dzień… Dobre maniery opierają się na życzliwości i trosce o innych. Sprawiają, że otaczające cię osoby częściej się uśmiechają, a świat nabiera różowych barw. Warto więc zadbać o to, by Nasze dzieci znały zasady savoir-vivre’u. W świetlicy odbyły się zajęcia kształtujące odpowiednie zachowanie naszych uczniów. Tworząc drzewo zwrotów grzecznościowych dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność, a zarazem utrwalały “złote słowa” dziękuję, przepraszam, proszę… Do zajęć były włączone elementy języka angielskiego….

Relacja z Festiwalu Nauk Ścisłych w SP1

W dniach 7 – 11 grudnia w naszej szkole odbył się FESTIWAL NAUK ŚCISŁYCH, którego nadrzędnym celem jest popularyzacja nauki wśród młodzieży szkolnej, rozbudzenie zainteresowań przedmiotami ścisłymi i rozwijanie kompetencji kluczowych w zakresie matematyki, nauk przyrodniczych oraz technologii i inżynierii .

Druga edycja festiwalu udowodniła, że nauka przez zabawę wcale nie jest nudna. Uczniowie wykazali się wiedzą matematyczno – przyrodniczą podczas rozwiązywania zadań, quizów, przeprowadzając doświadczenia biologiczne, chemiczne i fizyczne – o czym świadczy duża ilość nadesłanych rozwiązań, wiele opisów i zdjęć dokumentujących przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty.
W czwartek mgr inż. Michał Plust, pracownik Politechniki Poznańskiej, spotkał się wirtualnie z uczniami klas 7 i 8 i odpowiedział m. in. na pytanie ,,Czy matematyka jest w życiu potrzebna?”.
Relacja zdjęciowa z festiwalu znajduje się w załączonej prezentacji.