we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Wydarzenia 2020/2021

Bezpieczne wakacje.

Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym i naszych bliskich.??

Wypłata stypendium.

Wypłata stypendium za wyniki w nauce nastąpi od 1 do 9 lipca 2021r.  w godzinach: 7.30-13.00 w księgowości. Gratulujemy uzyskania wysokiej średniej ocen i zapraszamy po odbiór stypendiów.

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.”

Nasza szkoła wzięła udział w akcji #rózadlamarysi ????, polegającej na wpłacie pieniążków na leczenie małej Marysi Drożdżyńskiej z Brenna zamiast kupna kwiatów dla nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego. Cel był szczytny a uczniowie i rodzice okazali wielkie serca.❤❤❤ Brawo!???Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, wychowawcom i wszystkim tym, którzy wsparli zbiórkę.? Dzięki Waszym dobrym sercom udało się zebrać w naszej szkole ✅ 5️⃣7️⃣0️⃣8️⃣,5️⃣2️⃣ zł.‼️ Cała ta kwota została przelana do skarbonki Marysi www.siepomaga.pl/maria.???
Swoim zaangażowaniem w akcję potwierdziliście słowa: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. ❤

Dzisiaj w Naszej Szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Nie kryjąc radości i snując wakacyjne plany pożegnaliśmy miniony rok szkolny, pełen nowych wyzwań i doświadczeń. Ze względu na nadal obowiązujące obostrzenia sanitarne na placu apelowym szkoły pożegnane zostały wyłącznie klasy VIII, które dziś zakończyły edukację w SP1. Ósmoklasiści wysłuchali przemowy dyrektora Macieja Grabianowskiego, burmistrza Miasta i Gminy Wschowa- pana Konrada Antkowiaka, przewodniczącego Rady Rodziców- pana Łukasza Kaczmarka. W dalszej części spotkania wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a ich rodzicom- listy gratulacyjne.
✅Dyrektor nadał tytuł Absolwenta Roku Julii Pechacz. Uczennica kl. 8a po odebraniu symbolicznej statuetki wpisała się do Złotej Księgi Absolwentów. Wyróżniono również w szczególny sposób uczniów, których sukcesy i osiągnięcia na stałe wpiszą się w historię szkoły. Nagrody z rąk dyrektora oraz burmistrza otrzymali:
✅Amelia Zasowska, uczennica kl. 8b, za uzyskanie tytułu Finalistki w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki Dla Uczniów Szkół Podstawowych.
✅Julia Mirecka, uczennica kl. 8c, za wywalczenie III Miejsca w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
✅Amelia Saleta, uczennica kl.8 a, za uzyskanie III Miejsca w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
✅Julia Pechacz, uczennica kl.8a, za uzyskanie wyróżnienia w konkursie matematycznym Kangur w kategorii Kadet.
✅Dwoje ósmoklasistów- Julia Pechacz oraz Tomasz Chałupka, uczniowie kl. 8a, odebrali dyplom za 100 % frekwencję w roku szkolnym 2020/2021 i sumienne wywiązywanie się z obowiązków szkolnych.
Zakończenie roku szkolnego to również czas wzruszeń. Podczas dzisiejszej uroczystości pożegnaliśmy nauczycielkę matematyki- panią Iwonę Leszczewską oraz nauczycielkę języka polskiego- panią Alicję Weinert, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.
Uczniowie klas I-VII odebrali świadectwa od swoich wychowawców według ustalonego wcześniej harmonogramu. Szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce.
✅Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Matylda Surowiec (6,0), uczennica kl. 6b, która, zgodnie z tradycją naszej szkoły, otrzymała z rąk dyrektora statuetkę za najwyższą średnią. Na drugim miejscu uplasował się Franciszek Bazylewicz z kl. 6b ze średnią 5,92. Trzecią w kolejności najwyższą średnią (5,67) uzyskała Zuzanna Sobczak z kl.4c.
✅Nagrodę szczególną przyznano Matyldzie Surowiec, uczennicy kl.6b, która otrzymała tytuł Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę fakt, że Matylda jest uczennicą 6 klasy.
✅Dyplomy za 100 % frekwencję i sumienne wywiązywanie się z obowiązków szkolnych otrzymali: Lena Kozakiewicz (kl.1b), Oliwia Maćkowska (kl.1b), Allan Białęcki (kl.4a), Rafał Ufniak (kl.4b), Zuzanna Sobczak (kl.4c), Izabela Kolman (kl.6c), Zuzanna Ratajczak (kl.6c), Kacper Staniszewski (kl.6c), Wiktoria Kosińska (kl.7a).
Uroczystość zakończyła się życzeniami wspaniałych wakacji oraz wytchnienia od obowiązków szkolnych, by powrócić we wrześniu z nową energią do pracy.

Śnieżka zdobyta.

W dniach 21-22 czerwca uczniowie klasy 7a i 4c uczestniczyli w wycieczce do Karpacza zorganizowanej przez panią Kornelię Musiał. W pierwszym dniu zwiedzili Kolorowe jeziorka- cztery stawy u podnóża Wielkiej Kopy w Rudawach Janowickich, udali się na spacer na Zaporę na Łomnicy i wspięli się na wysokość 885 m n.p.m., by zobaczyć średniowieczną drewnianą Świątynię Wang.?⛪ Drugi dzień również nie należał do najłatwiejszych- uczestnicy wycieczki wspięli się na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów, na wysokość 1602 m n.p.m.?‍♀️?‍♂️Wycieczka udała się między innymi dzięki pozytywnej energii uczniów, ich determinacji. Wejście na Śnieżkę i zejście do Karpacza to nie lada wyzwanie.

Kangur 2021.

W roku szkolnym 2020/21 konkurs KANGUR matematyczny odbył się w dwóch formach: stacjonarnej i zdalnej (tylko jeden uczestnik rozwiązywał zadania zdalnie). W konkursie wzięło udział 74 uczniów z klas I – VIII.
✅W kategorii ŻACZEK (KL. I – II) wyróżnienie uzyskały uczennice: Sabina Krawiec i Dorota Strzałkowska.
✅W kategorii MALUCH (kl. III – IV) uczeń kl. IV a – Oliwier Kąkalec.
✅W kategorii KADET (kl. VII – VIII) uczennica kl. VIII a – Julia Pechacz.
Gratulujemy wyróżnionym. 
Szkolny koordynator konkursu KANGUR – Iwona Leszczewska.

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice!!!

Dyrekcja i nauczyciele naszej szkoły przyłączają się do akcji RÓŻA DLA MARYSI!!!
Akcja polega na podziękowaniu nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom szkół poprzez przekazanie pieniążków na leczenie Marysi zamiast kupna kwiatów czy czekolady z okazji zakończenia roku szkolnego. Jest to akcja charytatywna, która ma pomóc w zebraniu środków na leczenie Marysi Drożdżyńskiej z Brenna, która choruje na SMA1.
,,KAŻDY GEST, NAWET NAJDROBNIEJSZY…
ZMIENIA ŚWIAT, CZYJŚ ŚWIAT.
www.siepomaga.pl/maria