Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Rozszerzona rzeczywistość, czyli MAGIA W NASZEJ SZKOLE!

Warunkiem skutecznego uczenia się jest angażowanie w proces nauki jak największej ilości zmysłów. Gdy jeszcze dodatkowo dochodzą do tego emocje – sukces gwarantowany. Ostatnio najwięcej wrażeń dostarcza technologia rozszerzonej rzeczywistości. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego poprowadzili zajęcia, podczas których uczniowie ożywiali obrazki wykorzystując technologię AR. Dzięki zainstalowanej w tabletach aplikacji mogli mieć obok siebie, dosłownie na wyciągnięcie ręki, mitologiczne i baśniowe postacie, afrykańskie zwierzęta, odległe planety. Uczniowie byli zafascynowani światem pełnym kolorów i dźwięków, sposobem poruszania się oglądanych obiektów oraz informacjami na ich temat, których również mogli posłuchać.