we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Aktualności 2021/2022

Spotkanie Rodziców przyszłych klas pierwszych.

Szanowni Rodzice.

Dyrekcja szkoły zaprasza Rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej na spotkanie, które odbędzie się 29 sierpnia 2022 roku o godz. 16.00 w „zielonej klasie”.

24 czerwca świętowaliśmy zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Szczególnie dla Ósmoklasistów był to wyjątkowy dzień, bo kończący pewien etap Ich szkolnego życia, a rozpoczynający nową przygodę w kierunku dorosłości. Zakończenie roku szkolnego klas 8 zawsze wzbudza mnóstwo emocji. Bo z jednej strony cieszymy się, że nasi uczniowie ze wspaniałymi wynikami, przechodzą do kolejnego etapu edukacji, ale z drugiej, to żal, że tak szybko minął nam ten wspólny czas. Uroczysta gala rozpoczęła się od pięknie zatańczonego poloneza. Ósmoklasiści wysłuchali krótkiej przemowy dyrektora Macieja Grabianowskiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Rodziców – pana Łukasza Kaczmarka. Podczas uroczystości dla klas I- VII głos zabrała również pani Anna Grześkowiak- Przewodnicząca Prezydium Rady Rodziców. W dalszej części spotkania zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a ich rodzicom – listy gratulacyjne.
✅ Dyrektor nadał tytuł Absolwenta Roku Błażejowi Gonerze, który uzyskał średnią ocen 5,50. Uczeń klasy VIIIa po otrzymaniu symbolicznej statuetki wpisała się do Złotej Księgi Absolwentów.
✅ Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Matylda Surowiec (6.0), uczennica z klasy 7b, która, zgodnie z tradycją naszej szkoły, otrzymała statuetkę za najwyższą średnią. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie kl. Vc- Maciej Cieplak oraz Zuzanna Sobczak ze średnią 5,77. Trzecią w kolejności najwyższą średnią spośród uczniów kl. IV- VII (5,69) uzyskał Marcel Flieger z kl. Vc.
? Nagrody z rąk dyrektora otrzymali:
✅ Mikołaj Cieplak za uzyskanie tytułu Laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego Dla Szkół Podstawowych.
✅ Tymoteusz Szymański, Zuzanna Maciołowska, Aleksandra Owoc, Antoni Kamieniarz za uzyskanie tytułu Finalistów W Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych Dla Uczniów Szkół Podstawowych.
✅ Julia Molik, Adrianna Kujawa, Oliwia Kreczetowska, Antonina Huzar, Natalia Kaczmarek, Sara Dowhań, Zuzanna Maciołowska, Oliwia Kowalczyk za sukcesy sportowe.
✅ Sara Dowhań, Julia Molik, Kacper Kamyszek, Tymoteusz Szymański, Antoni Kamieniarz, Natalia Kaczmarek, Matylda Surowiec, Maja Gniewosz, Aleksander Czostek za wzorowe reprezentowanie Pocztu Sztandarowego.
Zakończenie roku szkolnego to również czas wzruszeń. Podczas wczorajszej uroczystości pożegnaliśmy cztery wspaniałe nauczycielki: p. Małgorzatę Olszyńską, p. Dorotę Kokoszkę, p. Ingę Zeler i p. Renatę Głuch, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.
Państwo Wiesława i Marek Kreczetowscy odebrali z rąk dyrektora statuetkę w ramach podziękowania za bezcenne wsparcie, które systematycznie zapewniali Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie.
Absolwenci złożyli Panu Dyrektorowi, Nauczycielom i Pracownikom Obsługi Szkoły podziękowania za trud edukacji i wychowania oraz życzenia.
‼️ Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam spokoju, wytrwałości i wiary we własne siły. Jesteśmy przekonani, że w pełni wykorzystacie wiedzę oraz umiejętności zdobyte w czasie nauki szkolnej. POWODZENIA ‼️‼️‼️
Wszystkim Uczniom i Nauczycielom życzymy wypoczynku, bezpiecznych i bogatych w piękne wspomnienia wakacji oraz naładowania baterii na nowy rok szkolny.

Wycieczka klas ósmych.

Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy wyciągnąć jak najwięcej – wycieczka klasy 8A i 8D do Zakopanego. To były trzy dni pełne wrażeń i atrakcji- zwiedzanie Krakowa, piesza wędrówka na Morskie Oko, wjazd wyciągiem na Gubałówkę, zabawa i relaks w aqua parku, ognisko, zwiedzanie Zakopanego. Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr i Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Uczniowie 8A i 8D spisali się na medal, choć momentami było ciężko i pod górkę.

„Komers ósmoklasistów”.

15 czerwca 2022r. uczniowie z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie bawili się podczas Komersu. Imprezę rozpoczęli od pięknie zatańczonego poloneza i przemówienia Dyrektora – p. Macieja Grabianowskiego. Od pierwszych do ostatnich taktów muzyki uczniowie fantastycznie bawili się na parkiecie. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie zabawy, która stanie się kolejnym miłym wspomnieniem wspaniałych lat spędzonych w naszej szkole.
‼️ Drodzy Ósmoklasiści ‼️
Przed Wami wyjątkowy czas. Kończycie edukację w szkole podstawowej. Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki, stały się nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg edukacji. Życzymy Wam, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów. Powodzenia.
Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy SP1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie.

Gra logiczna escape room „W Królewskim Mieście”.

13 czerwca 2022 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie zorganizowana została, w ramach obchodów Dni Miasta 2022, gra logiczna escape room „W Królewskim Mieście”. Wzięli w niej udział uczniowie wschowskich szkół podstawowych w wieku od 11 do 14 lat. Uczestnicy rozwiązywali zagadki, umożliwiające bliższe poznanie miasta, jego dziejów i kultury. Wykorzystali przy tym zdobytą wcześniej wiedzę o tutejszej okolicy, a ponadto mieli do dyspozycji dostępne w naszej bibliotece regionalne książki. Motywem przewodnim była legenda o wschowskich wiatrakach. Gracze mieli jedynie 30 minut na przełamanie rzuconej na tutejszych młynarzy klątwy i odbudowanie setnego młyna. O miano zwycięzców i nagrody książkowe rywalizowały trzy drużyny w cztero- lub trzyosobowych składach, reprezentujące każdą z placówek. Wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie.

Gminne obchody Dnia Dziecka.

Zaczynamy odliczanie 3,2,1…. 
To już jutro w naszej szkole odbędzie się Gminny Dzień Dziecka! Czeka na Was wiele atrakcji sportowych, artystycznych  i wiele, wiele innych!!! 
Zapraszamy serdecznie!!!! 
Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy SP1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie