we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Realizujemy NPRCz

Mikołaj odwiedził bibliotekę.

Bibliotekę szkolną odwiedził św. Mikołaj. Przywiózł 6 ogromnych paczek z książkami. Po otwarciu okazało się, że są to książki w języku ukraińskim, angielskim i dużo nowości w języku polskim. Nasi czytelnicy na pewno się ucieszą. Mikołajowi dziękujemy za tak miłą niespodziankę.

Czytanie to moja supermoc!

Wybraliśmy najlepszych czytelników z klas II, III i IV. Zadaniem uczniów było przeczytać tekst i go opowiedzieć. Teksty, z którymi zmagali się nasi czytelnicy to: „Zarozumiała żaba” – Bajki ze złotego skarbca, „Pajączek na rowerze” Ewy Nowak oraz „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Pierwsze miejsce zajęli: Wojciech Ziemek z kl. 2c, Igor Szwarc z klasy 3a oraz Julia Ambroży z kl. 4b. Wyróżnienia otrzymali: Gabrysia Pawlicka z kl.2b, Dorota Strzałkowska z kl. 3c, Zosia Bazylewicz z kl. 3a, Julia Wojtczak z kl. 4b i Ola Grycz z kl. 4a.

„Zamiast klepać w klawiaturę, czytaj lekturę”

W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczej dla klas ósmych. Młodzież z trzech klas miała okazję zapoznać się z nowymi książkami zakupionymi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Szczególnym zainteresowanie cieszyły się książki fantasy oraz kryminały. W tym roku szkolnym na półkach z lekturami szkolnymi pojawiła się nowa pozycja „Jesienna miłość” Sparksa. Książka wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. W czasie spotkania odczytano limeryki o książce i czytelnictwie np. „Zamiast klepać w klawiaturę, czytaj lekturę”. Następnie bibliotekę odwiedziła klasa 4a. Uczniów zainteresowały książki o tematyce sportowej i przygodowej. Nowe książki cieszą się dużym zainteresowaniem i przyciągają czytelników do biblioteki.

Promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3 dotyczącego rozwijania uczniów poprzez promowanie i wspieranie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nasza biblioteka w ubiegłym roku otrzymała 15 tys. złotych na zakup książek oraz doposażenie biblioteki.

Z przyjemnością informujemy, że na półkach pojawiły się już nowe tytuły książek. Wybór książek konsultowany był w poprzednim roku szkolnym z uczniami, rodzicami, nauczycielami, Samorządem Uczniowskim oraz z Radą Rodziców. Zakupiliśmy 350 książek z czego 49% stanowią nowe lektury szkolne, zgodnie z obowiązującym kanonem lektur na rok szkolny 2022/2023. Pozostałe 51% zakupionych książek to pozycje z literatury przygodowej, fantasy, historycznej, przyrodniczej, młodzieżowej, sportowej, komiksy, legendy i bajki. Książki stoją już na nowych półkach i czekają na czytelników. Zapraszamy do powakacyjnej przygody z książką.