we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Wydarzenia 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 było wyjątkowe i inne niż dotychczas. Ze względu na panującą pandemię uczniowie, rodzice i nauczyciele nie mogli spotkać się na wspólnym uroczystym apelu.

Z zachowaniem szczególnej ostrożności i przepisów sanitarnych na placu apelowym szkoły pożegnane zostały wyłącznie klasy VIII, które dziś kończą edukację w SP1. Ósmoklasiści wysłuchali krótkiej przemowy dyrektora Macieja Grabianowskiego oraz przewodniczącego Rady Rodziców – pana Łukasza Kaczmarka. W dalszej części spotkania zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a także listy gratulacyjne dla ich rodziców. Dyrektor nadał tytuł Absolwenta Roku Hannie Aplas. Uczennica klasy VIIIb po otrzymaniu symbolicznej statuetki wpisała się do Złotej Księgi Absolwentów.

Uczniowie klas I-VII odebrali świadectwa od wychowawców zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.
Szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce. Najwyższą średnią ocen w szkole (6,00) uzyskała Matylda Surowiec z kl. Vb. Na drugim miejscu znalazł się Franciszek Bazylewicz z kl. Vb, uzyskując średnią 5,77. Trzecią w kolejności najwyższą średnią (5,62) uzyskały ex aequo Izabela Kolman z kl. Vc, Sara Dowhań z kl. VId oraz Zuzanna Maciołowska z kl. VId. Za osiągnięcia sportowe nagrodzone zostały uczennice, które zdobyły Mistrzostwo Województwa w Koszykówce 3×3 w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży: Natalia Kaczmarek, Maja Gniewosz, Zofia Marciniak, Lena Obuchowicz, Julia Saleta, Amelia Saleta, Oliwia Ruszczak i Julia Pechacz.

W imieniu Dyrekcji i Nauczycieli dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za ten rok nauki oraz za zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

Mistrzostwa Lokalne Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w teście finałowym Mistrzostw Lokalnych Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Przypomnijmy, że reprezentowały nas Lena Wybieralska z kl. II a oraz Pola Milczarek z kl. III c. Obie dziewczynki wykazały się dużą wytrwałością, systematycznością i determinacją, za co zostały nagrodzone przez szkolnego koordynatora projektu – p. Ewę Ślipko. I etap polegał na rozwiązywaniu szeregu testów dotyczących wybranych lektur. W czasie kwarantanny było o tyle trudniej, że uczennice musiały pracować zdalnie w określonym czasie. W teście finałowym wyższy wynik punktowy udało się uzyskać Poli, za co została dodatkowo nagrodzona przez powiatowego koordynatora projektu w Bibliotece Publicznej we Wschowie.
Gratulujemy obu dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym. ???☺️☺️☺️

Uwaga Rodzice i Uczniowie!!!

Informujemy, że rok szkolny 2019/2020 zakończy się w piątek 26 czerwca, ale szkoła nie organizuje tego dnia tradycyjnej uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Uczniowie poszczególnych klas będą odbierali świadectwa od wychowawców na placu apelowym szkoły według następującego porządku:

Klasy VIII zostaną pożegnane o godzinie 9.00.
Klasy I – godz. 10.15
Klasy II – godz. 11.00
Klasy III i IV – godz. 12.00
Klasy V – godz. 13.00
Klasy VI – godz. 14.00
Klasy VII – godz. 15.00

Przed wejściem na plac apelowy szkoły prosimy zdezynfekować ręce, a w trakcie oczekiwania na świadectwo zachować odpowiedni dystans społeczny. Uczniowie powinni kierować się w stronę stolików oznaczonych symbolem literowym swojej klasy.

Informujemy także, że tego dnia nie będą kursować autobusy szkolne.

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami.

☀️⛅️??‍♀️?‍♂️?‍♀️?‍♂️?‍♂️?‍♀️???
Ważne, by w trakcie wypoczynku pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Udostępniamy poradnik, który podpowie, jak spędzić bezpiecznie wakacje. ZOBACZ…

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Mamy nadzieję, że lata nauki były dla Was nie tylko okresem wytężonej pracy, ale również czasem zawierania pięknych przyjaźni i kształtowania swojej osobowości.
Życzymy Wam, abyście mądrze wykorzystali zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Życzymy także, aby wyniki, które uzyskacie na egzaminie, dały Wam możliwość realizacji życiowych planów i marzeń.

Jesteśmy z Wami i trzymamy za Was kciuki!

Dyrekcja i Nauczyciele SP1 we Wschowie

 

Uwaga rodzice i uczniowie klas IV-VIII

Informujemy, że od poniedziałku do środy uczniowie klas IV-VIII będą oddawać podręczniki wg następującego harmonogramu:
Klasa IV i klasy V – 8 czerwca;
Klasy VI i klasy VII – 9 czerwca;
Klasy VIII – 10 czerwca.

Podręczniki należy oddawać w godz. 9.00-15.00 w wyznaczonym miejscu przy szatni orlika na placu apelowym szkoły.
Przyjmujemy WYŁĄCZNIE KOMPLETY podręczników zapakowane w jednorazową reklamówkę z opisem na zewnątrz (imię, nazwisko, klasa ucznia).
PRZYPOMINAMY, ŻE ODDANIE PODRĘCZNIKÓW W TERMINIE JEST WARUNKIEM OTRZYMANIA PODRĘCZNIKÓW DO NASTĘPNEJ KLASY WE WRZEŚNIU.

Centrum Hajdasz

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego Centrum Hajdasz składa wyrazy podziękowania za ten rok współpracy z naszą szkołą ??oraz przekazuje NIESPODZIANKĘ dla wszystkich dzieci. ???
To seria 3 odcinków LEKCJI ONLINE CENTRUM HAJDASZ, do których załączamy link. Zachęcamy do obejrzenia odcinków!