Aktualności 2023/2024
Edukacyjne andrzejki w klasie 2a i 2b. 30 listopada wychowawczynie klasy 2a i 2b przygotowały dla uczniów swoich klas warsztaty kulinarne, które były świetną okazją do połączenia ich z zabawą andrzejkową. Świętowanie andrzejek rozpoczęto od wspólnego pieczenia muffinek. W tym czasie dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę z zakresu edukacji matematycznej: ważyły, odmierzały i przeliczały składniki podane w przepisie. Po degustacji muffinek przeszliśmy do wróżb, które przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Pewne jest to, że dzień andrzejek dostarczył naszym uczniom wielu niezwykłych przeżyć i emocji, a także po raz kolejny był okazją do wspólnej wesołej zaba
Z okazji Barbórki, święta górników przypadającego 4 grudnia, klasę IIb odwiedził pan Łukasz Stolarz- tata naszej uczennicy Zuzanny. Pan Łukasz w sposób bardzo interesujący opowiedział, na czym polega ciężka, odpowiedzialna i niebezpieczna praca górnika. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w życiu codziennym. Tata Zuzanny przybył w stroju galowym, dlatego uczniowie mieli okazję przyjrzeć się bliżej mundurowi, czapce górniczej- czako, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni. Spotkanie z panem Łukaszem wywarło na uczniach bardzo duże wrażenie. Dziękujemy za niesamowitą lekcję.
„Wędrówki po lekturach”.
24 listopada w klasie 8a, prowadzonej przez p. Ninę Pilarowską odbyło się ciekawe spotkanie z cyklu „Wędrówki po lekturach”. Był to już drugi przystanek. W październiku uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie „Dziady”cz. II Adama Mickiewicza. Tym razem zatrzymaliśmy się przy „Latarniku” Henryka Sienkiewicza. Lekcje prowadzone są metodą peer- to peer (edukacja rówieśnicza). Jest to innowacyjna metoda przekazywania wiedzy. Uczennice z klasy 7b: Nina Walkiewicz, Wiktoria Przybylska, pod opieką p. Elżbiety Grining podzieliły się swoją wiedzą i przedstawiły podsumowanie noweli koleżankom i kolegom z klasy 8a. Lekcja przebiegła we wspaniałej atmosferze,a uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali przydzielone im zadania: rozwiązywali krzyżówki, brali udział w grach i wykonywali wykreślanki. Cel spotkania został osiągnięty: klasa 8a utrwaliła informacje dotyczące lektury,a przy okazji miło spędziła czas. Kolejne przystanki podczas „Wędrówki po lekturach” już wkrótce!
Udział w akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”



Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem
Klasa 7c, w ramach lekcji języka polskiego, wzięła udział w spotkaniu autorskim z elementami warsztatowymi „Pogromcy fake newsów”, prowadzonym przez pisarza Krzysztofa Koziołka. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy we Wschowie! Zajęcia zostały przygotowane tak, by zwrócić uwagę młodzieży na niebezpieczeństwa związane z prezentowaniem fałszywych wiadomości w Internecie, by uzmysłowić dzieciom, jak ważna jest umiejętność pozyskiwania i weryfikowania informacji, szczególnie w przestrzeni internetowej i mediów społecznościowych. Uczniowie zostali zaangażowani w myślenie i proces poznawczy. Na przysłowiowej własnej skórze przekonali się, jak łatwo można poddać się manipulacji. Było to bardzo ciekawe i wartościowe spotkanie.
,,Wyprawa w Polskę”









Udział naszych uczniów w warsztatach prowadzonych przez Instytut Książki
„Mała książka – wielki człowiek”. Uczniowie klas 2a i 2b we współpracy z biblioteką szkolną wzięli udział w arcyciekawych warsztatach prowadzonych przez pracowników Instytutu Książki, podczas których działo się tak dużo i było tak wesoło, że dzieci zaczęły liczyć czas nie przez upływające minuty, ale ilość uśmiechów na twarzach. Uczniowie dostali bardzo poważne zadanie do wykonania- mieli napisać list do siebie za 20 lat. Pomysły były kreatywne, piękne i wzruszające. Listy zostały zapakowane, zaklejone i oczekują na otwarcie. Chcielibyśmy, żeby takie zajęcia odbywały się codziennie.