we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Aktualności 2023/2024

Wycieczka do Zakopanego

Każda podróż to wielka przygoda, z której pragniemy wyciągnąć jak najwięcej- wycieczka uczniów kl. 5a i 7c do Zakopanego. To były trzy dni pełne wrażeń i atrakcji- zwiedzanie Krakowa, piesza wędrówka do Doliny Małej Łąki i Doliny Kościeliskiej, wjazd wyciągiem na Harendzie i spacer na Gubałówkę, zabawa i relaks w Termach Chochołowskich, ognisko, zwiedzanie Zakopanego. Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć mnóstwo pięknych zakątków. Pogoda była różna, ale pozytywne nastawienie sprawiło, że pomimo przeciwności plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Uczniowie spisali się na medal, choć momentami było ciężko i pod górkę.

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

7 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podczas którego uczniowie naszej szkoly poznali odpowiedź na pytanie „Co daje nam konstytucja?” Odpowiedź znaleźli za drzwiami do przynależności do ojczyzny, edukacji, miłości i samoakceptacji! Podczas apelu podkreślono, że najpiękniejsze w naszej szkolnej społeczności jest to, że jesteśmy różni! Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Dzień Unii Europejskiej

9 maja obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie klasy IIb zapoznali się informacjami i ciekawostkami dotyczącymi Unii Europejskiej. Przygotowali również prace plastyczne oraz odbyli podróż kulinarną po różnych państwach. Uczniowie samodzielnie przygotowali pyszną pizzę włoską oraz zdrową sałatkę grecką. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej i europejskiej.

VIII Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych

Nasi uczniowie wzięli wczoraj udział w VIII Marszu Akceptacji Osób Niepełnosprawnych, który przeszedł ulicami Wschowy w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Marsz akceptacji, jak co roku, został zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” oraz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Janusza Korczaka we Wschowie !

Sukces naszego ucznia !

7 maja 2024 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa odbył się gminny konkurs „Andersen i Jego Baśnie”, którego celem było przybliżenie dzieł Hansa Christiana Andersena. Czworo uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zmaganiach. Bezkonkurencyjny okazał się Jędrzej Frąckowiak z klasy 4a, który zajął 1 miejsce ! Gratulujemy zwycięzcy i pozostałym uczestnikom konkursu !

Nasza Szkoła była organizatorem dwóch półfinałów wojewódzkich w kategorii Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej !

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie, po wygraniu wszystkich meczy, awansowała do finałów z pierwszego miejsca ! Finały odbędą się 10 i 13 maja 2024r. w SP 13 i SP 20 w Gorzowie Wielkopolskim.
Skład dziewcząt : Wacławik Karina, Sadowska Agata, Strzebińska Aleksandra, Kaczmarek Gabriela, Krawiec Nina, Muraina Naomi, Bazylewicz Zofia, Nietyksza Patrycja, Molik Hanna, Nowicka Aleksandra, Czekała Julia i Czekała Agata.
W kategorii klas VII- VIII grały : Ratajczak Tatiana, Kudła Paulina, Salomon Laura, Walkowska Aneta, Milkowska Blanka, Wróbel Martyna, Sachweh Magdalena i Siekaniec Wiktoria.
Ogromne gratulacje dla dziewcząt oraz trenera pana Czesława Kuppe! Życzymy powodzenia w finałach!

Chłopcy z SP1 w finale turnieju „O Puchar Tymbarka” !

W ubiegłym tygodniu na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie odbyły się powiatowe eliminacje turnieju piłki nożnej „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka”. Puchar Tymbarka organizowany jest przez PZPN od 24 lat. Od 2007 r. sponsorem generalnym turnieju jest marka Tymbark. Od 2023 r. Puchar Tymbarku i jego uczestnicy są Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski. W XXIII edycji w rozgrywkach wzięła udział co czwarta szkoła podstawowa w Polsce.
Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci organizowanym w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. W kategorii U12 ( chłopcy urodzeniu w latach 2012- 2013) zajęliśmy III miejsce! Skład drużyny stanowili: Olaf Szajnkienig, Hubert Piwowar, Igor Turkiewicz, Rafał Ścibor, Wiktor Wawrzkowicz, Fabian Woźniak, Aleksander Zielnica, Szymon Solak, Oliwier Ratajczak, Tobiasz Piotrowski. W kategorii U10 (chłopcy urodzeni w latach 2014- 2015) bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy „Jedynki” w składzie: Maksymilian Salamon, Stanisław Drobnik, Mateusz Pawlak, Cezary Przybycień, Mikołaj Gniewosz, Filip Wański, Natan Mandziuk.
Drużyna wraz z opiekunem p. Rafałm Kulczykowskim uda się 14 maja 2024 r. na finały wojewódzkie tych rozgrywek do Ośna Lubuskiego.