we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

eTwinning

22 kwietnia 2021 roku obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI.
,,IDŹ DO PRZYRODY” to bardzo ciekawy projekt edukacyjny, który powstał w naszej szkole i który został zarejestrowany na platformie eTwinning. Wraz ze Szkołą Podstawową w Sztutowie nauczyciele klas I-III, wspólnie z uczniami, realizują bardzo ciekawe i kreatywne działania.
Celem projektu jest:
✅Kształtowanie postaw proekologicznych.
✅Poszerzenie wiedzy na temat otaczającej przyrody.
✅Doskonalenie umiejętności artystycznych.
✅Uświadomienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko.
✅Przedstawienie sposobów wykorzystania rzeczy nadających się do wyrzucenia.
Los naszej planety leży w naszych rękach. Pamiętajmy o tym każdego dnia!!!Razem możemy więcej.
 
„Wiosna wśród ptaków”
Dnia 11 czerwca klasa I b zakończyła pracę z projektem na platformie edukacyjnej e-twinnig „Wiosna wśród ptaków”. Do naszego projektu dołączyło pięć szkół w kraju. Szczególną współpracę nawiązaliśmy ze Szkołą Podstawową w Sztutowie. Dzieci poznały różne gatunki ptaków, które przylatują do nas wiosną. Zaprojektowaliśmy budki lęgowe, opaski na głowę z wybranym ptakiem. Zaprojektowaliśmy wiosenny sad z przebywającymi tam ptakami. Dzieci poznały ptaki żyjące nad morzem – kormorany. Obejrzały film nakręcony przez opiekunkę p. Dorotę Kokoszkę podczas pobytu w Rezerwacie Kormoranów przy Mierzei Wiślanej.
Otrzymaliśmy piękne prace plastyczne od uczniów z klasy IIa Szkoły Podstawowej w Sztutowie. Ich prace możemy podziwiać na gazetce szkolnej.
Dzieci otrzymały dyplomy za udział w projekcie i drobne upominki od p. Małgorzaty Błaszak wychowawczyni kl. IIa ze Sztutowa. Dziękujemy pani Ani Nowak za współpracę przy naszym projekcie. W przyszłym roku też chcemy uczestniczyć w projekcie jako uczniowie klasy II b.
 
„Wiem co jem, więc rosnę zdrowo”
    „Wiem co jem, więc rosnę zdrowo”- pod takim hasłem przebiegały warsztaty dla grupy uczniów biorących udział w projekcie eTwinning: „Five a Day cross Europe”. Dzieci spotkały się z panią Dorotą Klauzą, która jest dietetykiem. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się oraz piramidę zdrowia.  Miały okazję dowiedzieć się na co wpływają poszczególne składniki odżywcze, a przede wszystkim w jakich ilościach powinny je spożywać.  Pod koniec zajęć pani dietetyczka opowiedziała  o witaminach i ich zbawiennym wpływie na  organizm człowieka oraz o codziennym ruchu , który jest bardzo ważnym elementem diety. 
Bardzo dziękujemy pani Dorocie za tak cenne rady i wskazówki. 
Agnieszka Trybel