Dzisiaj w Naszej Szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Nie kryjąc radości i snując wakacyjne plany pożegnaliśmy miniony rok szkolny, pełen nowych wyzwań i doświadczeń. Ze względu na nadal obowiązujące obostrzenia sanitarne na placu apelowym szkoły pożegnane zostały wyłącznie klasy VIII, które dziś zakończyły edukację w SP1. Ósmoklasiści wysłuchali przemowy dyrektora Macieja Grabianowskiego, burmistrza Miasta i Gminy Wschowa- pana Konrada Antkowiaka, przewodniczącego Rady Rodziców- pana Łukasza Kaczmarka. W dalszej części spotkania wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, a ich rodzicom- listy gratulacyjne.
✅Dyrektor nadał tytuł Absolwenta Roku Julii Pechacz. Uczennica kl. 8a po odebraniu symbolicznej statuetki wpisała się do Złotej Księgi Absolwentów. Wyróżniono również w szczególny sposób uczniów, których sukcesy i osiągnięcia na stałe wpiszą się w historię szkoły. Nagrody z rąk dyrektora oraz burmistrza otrzymali:
✅Amelia Zasowska, uczennica kl. 8b, za uzyskanie tytułu Finalistki w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki Dla Uczniów Szkół Podstawowych.
✅Julia Mirecka, uczennica kl. 8c, za wywalczenie III Miejsca w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
✅Amelia Saleta, uczennica kl.8 a, za uzyskanie III Miejsca w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
✅Julia Pechacz, uczennica kl.8a, za uzyskanie wyróżnienia w konkursie matematycznym Kangur w kategorii Kadet.
✅Dwoje ósmoklasistów- Julia Pechacz oraz Tomasz Chałupka, uczniowie kl. 8a, odebrali dyplom za 100 % frekwencję w roku szkolnym 2020/2021 i sumienne wywiązywanie się z obowiązków szkolnych.
Zakończenie roku szkolnego to również czas wzruszeń. Podczas dzisiejszej uroczystości pożegnaliśmy nauczycielkę matematyki- panią Iwonę Leszczewską oraz nauczycielkę języka polskiego- panią Alicję Weinert, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.
Uczniowie klas I-VII odebrali świadectwa od swoich wychowawców według ustalonego wcześniej harmonogramu. Szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce.
✅Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Matylda Surowiec (6,0), uczennica kl. 6b, która, zgodnie z tradycją naszej szkoły, otrzymała z rąk dyrektora statuetkę za najwyższą średnią. Na drugim miejscu uplasował się Franciszek Bazylewicz z kl. 6b ze średnią 5,92. Trzecią w kolejności najwyższą średnią (5,67) uzyskała Zuzanna Sobczak z kl.4c.
✅Nagrodę szczególną przyznano Matyldzie Surowiec, uczennicy kl.6b, która otrzymała tytuł Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę fakt, że Matylda jest uczennicą 6 klasy.
✅Dyplomy za 100 % frekwencję i sumienne wywiązywanie się z obowiązków szkolnych otrzymali: Lena Kozakiewicz (kl.1b), Oliwia Maćkowska (kl.1b), Allan Białęcki (kl.4a), Rafał Ufniak (kl.4b), Zuzanna Sobczak (kl.4c), Izabela Kolman (kl.6c), Zuzanna Ratajczak (kl.6c), Kacper Staniszewski (kl.6c), Wiktoria Kosińska (kl.7a).
Uroczystość zakończyła się życzeniami wspaniałych wakacji oraz wytchnienia od obowiązków szkolnych, by powrócić we wrześniu z nową energią do pracy.