Naucz mnie…

19 listopada w klasie VIII a i VIII c odbyły się lekcje prowadzone przez uczniów. W klasie VIII a Maciej Pawłusik i Denis Sobkowiak przygotowali informacje dotyczące życia i twórczości  Adama Mickiewicza – autora „Pana Tadeusza”. Posłużyli się quizem oraz krzyżówką, a uczniowie pracowali w grupach. W klasie VIII c Maks Rycerz i Kuba Borowik przedstawili kolegom sylwetkę pisarza  Aleksandra Kamińskiego – autora szkolnej lektury „Kamienie na szaniec”. Zajęcia  wzbogacone zostały prezentacją  multimedialną, krzyżówką i również pracą  w grupach.  Obydwie lekcje były bardzo udane, a koleżanki i koledzy z klasy mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących autorów szkolnych lektur i przybliżyć sobie ich sylwetki.