Jak powstaje sól?

30 listopada na zajęciach w klasie II b rozmawialiśmy o soli kamiennej. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której  dowiedzieli się  jak  powstała  sól  kamienna, do czego ją wykorzystujemy, jakie są jej rodzaje, na czym polegała praca gwarków w dawnej kopalni. Po prezentacji multimedialnej każdy uczeń miał możliwość obejrzenia kryształów soli oraz spróbowania różnych jej rodzajów. Bardzo ważną częścią naszych zajęć było przeprowadzenie doświadczenia, dzięki któremu dzieci mogły zobaczyć, jak powstała sól. Do przygotowanych słoików z wodą każdy uczeń wsypał sól, którą następnie rozpuścił poprzez wielokrotne mieszanie. Na słoikach umieszczono patyczki z kawałkiem wełny. Po 4 tygodniach woda odparowała i powstały piękne kryształy soli.