Projekt Erasmus+ w naszej szkole.

Rok temu nasza szkoła w ramach projektu #Erasmus+ nawiązała współpracę ze szkołami w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii oraz Rumunii. Wspólnie z tymi krajami działamy w ramach projektu „New Era Education of Digital Skills”, którego dofinansowanie dla naszej szkoły wynosi aż 31 tysięcy Euro. Jednym z zadań jest wymiana uczniowska, która obecnie z powodu pandemii nie może dojść do skutku. Jednak dla chcącego nic trudnego i 15 października w ramach obchodów #ErasmusDays uczniowie klas 7 po raz pierwszy spotkali się z rówieśnikami z partnerskich szkół. Podczas spotkania on-line wymienili się informacjami na temat tego, co lubią jeść i jak wygląda tradycyjne śniadanie w ich krajach. Uczestnicy spotkania rozmawiali po angielsku. Godzinne spotkanie upłynęło bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy uczestnicy projektu będą mogli poznać się osobiście.