Światowy dzień tabliczki mnożenia.

Dnia 1 października społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Ta bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona była w szkołach na całym świecie. W tym roku w jej obchody włączyły się 5642 szkoły, w tym 5393 szkoły z Polski. Celem akcji było propagowanie zabawnej formy nauczania – uczenia się matematyki. Akcja była okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W tym roku uczniowie przygotowali plakaty, transparenty i wierszyki ułatwiające zapamiętanie przykładów z tabliczki mnożenia. Egzaminowali się nawzajem w klasach, przepytywali również pracowników szkoły. Znajomością tabliczki mnożenia mogli również wykazać się napotkani, podczas spaceru ulicami Wschowy, przechodnie. Osoby, które bezbłędnie poradziły sobie z działaniami otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz certyfikat. Wszystkie działania uczniów koordynowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie: Małgorzata Leśniewska, Małgorzata Rękoś, Marta Ambroży, Justyna Jung i Adam Tarka.