Jesienne miesiące sprzyjają zadumie i refleksji.

To także w tym okresie w wielu szkołach omawiane są „Dziady” Adama Mickiewicza, czyli lektura obowiązkowa. Z tego powodu bardzo ważne jest, by dobrze poznać treść dzieła. Chcąc je zapamiętać, uczniowie klasy 7e w ostatni wtorek spotkali się w szkole o godzinie 19.00 pod opieką swojej nauczycielki języka polskiego pani Agaty Karolczyk-Kozyry, by wziąć udział w wieczorze czytania „Dziadów”. Czytanie odbyło się w godzinach wieczornych, by można było stworzyć odpowiedni nastrój. W tym celu siódmoklasiści wykorzystali znicze, nastrojową muzykę oraz rekwizyty związane z treścią lektury. Wspólne głośne odczytanie utworu w nietypowej atmosferze nie tylko pozwoli zapamiętać i utrwalić jego treść, ale jednocześnie jest niezapomnianym przeżyciem.