Zjazd absolwentów urodzonych w 1956 r.

15 września br. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Z inicjatywy absolwentki Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie pani Ireny Kaczmarek zorganizowany został zjazd absolwentów naszej szkoły. Spotkanie w szkole rozpoczął wspólny obiad, przed którym Pan Dyrektor  – Maciej Grabianowski nakreślił słowami historię szkoły. Absolwenci wręczyli na ręce Dyrektora pamiątkową monetę kolekcjonerską Narodowego Banku Polskiego ,,My Polacy dumni i wolni 1918-2018”, encyklopedię ,,Historia Polski” z podpisami wszystkich absolwentów obecnych na zjeździe, aby wszyscy pamiętali, że zjazd odbył się w  roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz zbiory wierszy pani Anny Czarnoty- Landzwójczak- absolwentki naszej szkoły należącej do Towarzystwa Literatów Polskich. Wspaniałym prezentem okazały się również piłki do koszykówki. Jak wspomnieli absolwenci- ,,Byliśmy w tym sporcie najlepszą, niepokonaną klasą”.
Wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić szkołę, odnaleźć swoją klasę, usiąść w ławce i przenieść się myślami do swojego dzieciństwa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zdjęć i kronik. Oglądający obejrzeli fotografie szkoły, uczniów, nauczycieli. Dzień ten stanowił nieczęstą i szczególną okazję do tego, by porozmawiać z koleżankami oraz kolegami i mimo iż w pamięci rysy twarzy trochę się zatarły, to w sercu pozostały beztroskie zabawy, przyjazne uśmiechy, pierwsze czytanki i rachunki w ławie szkolnej. Oby kolejne szkolne jubileusze stały się okazją do podobnych spotkań, ponieważ obrazy z dzieciństwa i szkoły podstawowej są zapamiętywane jako te najbliższe i najmilsze.