„Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”

Po raz kolejny w Polsce Papieskie ACN – Pomoc Kościołowi w Potrzebie – zaprasza do akcji pt. „Milion dzieci modli się na Różańcu 2020”. W tym roku także nasza szkoła wzięła w niej udział. Różańcem modlili się uczniowie z kl. 1A i 2B. Z racji, że 18 października wypada w niedzielę, akcja w szkołach odbyła się w poniedziałek (19.10) Modliliśmy się o pokój i jedność na świecie, w naszym kraju, w rodzinach, wspólnotach.
– – –
JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?
Inicjatywa została zapoczątkowana w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli. Podczas modlitwy różańcowej grupy dzieci w przydrożnej kapliczce, kilka kobiet, które im wówczas towarzyszyły, doświadczyło głębokiej obecności Maryi Panny. Przypomniały sobie wówczas obietnicę św. Ojca Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. I o to właśnie chodzi w tej kampanii – o wiarę w moc modlitwy dzieci. Sam Jezus uczy nas: “Jeśli nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).
Zapraszamy do codziennej modlitwy na Różańcu, zwłaszcza w czasach pandemii.
S. Urszula Taborek