Literacki Pokój Zagadek.

„Nierozważni Śmiałkowie! Witajcie w Literackim Pokoju Zagadek. Przed Wami trudna droga do odzyskania wolności, a czy uda Wam się odnaleźć wszystkie tropy i zdobyć klucz – to się okaże…” – w taki sposób uczniowie zostali przywitani we wtorek na popołudniowych zajęciach przez Ducha Biblioteki. Uczestnikami gry logicznej escape room byli uczniowie klasy 5 c, którzy mieli za zadanie rozwiązać szereg literackich zagadek, by w rezultacie odnaleźć klucz ukryty w bibliotece. Musieli być bardzo uważni, zmobilizować całą siłę umysłu i wszystkie pokłady sprytu, by właściwie odczytać wskazówki i wpaść na odpowiedni trop. Przy okazji rozwiązywania zadań, uczniowie doskonalili m.in. znajomość terminów literackich, przysłów polskich oraz ćwiczyli korzystanie z różnych źródeł informacji dostępnych w bibliotece szkolnej. Zajęcia okazały się niezwykle emocjonujące dla grupy, zwłaszcza, że towarzyszyła im niecodzienna scenografia – pająki na ścianie, kraty w oknach oraz wielki, stary atlas świata pilnowany przez Masajów. Zajęcia zostały zorganizowane przez p. Ewę Ślipko.