,,Teatr prowadzi nas w świat, gdzie marzenia, pragnienia są na wyciągnięcie ręki”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który obchodzimy 27 marca uczniowie mogli wziąć udział w mini projekcie teatralnym przygotowanym przez panią Kornelię Musiał. Celem projektu było rozwijanie dziecięcych zainteresowań, rozbudzenie zaciekawienia teatrem, światem, literaturą, a jednocześnie inspirowanie do podejmowania przez uczniów różnorodnych działań twórczych. W ramach projektu dzieci miały do wykonania kilka zadań, poszerzających wiedzę o teatrze. Uczniowie słuchali piosenki Grzegorza Turnaua pt. ,,Księżyc w misce”, czytali wiersz Joanny Kulmowej pt. ,,Po co nam teatr” i analizowali treść utworów. Dzieci wykonywały też zadania interaktywne, dzięki którym poznały pojęcia takie jak: kurtyna, scenograf, sufler i wiele innych. Zaangażowanie uczniów było ogromne, a prace, które wykonali, pokazują ich niezwykłą kreatywność.