Spotkanie z górnikami
W dniu 4 grudnia w klasach I odbyło się spotkanie z górnikami. Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom o ciężkiej i czasem niebezpiecznej pracy w kopalni. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę. Uczniowie dowiedzieli się jakie są rodzaje kopalni, jakie surowce można z nich wydobywać. Każdy mógł dotknąć przyniesiony przez górników węgiel i bryłki wapieni. Spotkanie z górnikami wzbudziło u dzieci wiele emocji i na długo zapadnie ta lekcja w pamięci. Dziękujemy za niezwykle interesujące spotkanie i życzymy naszym Górnikom tyle szczęśliwych wyjazdów co zjazdów. Inicjatorami spotkania była p. Natalia Gąda- Kościuk oraz p. Magdalena Kulka.









