Święto Niepodległości w SP1

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 świętowali w czwartek 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystego apelu wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” oraz pieśń I Brygady Legionów Polskich „My, Pierwsza Brygada”. Odświętnie ubrani uczniowie obejrzeli krótki program przygotowany przez harcerzy ZHP. Podczas lekcji wychowawczych dzieci i młodzież naszej szkoły miały okazję przypomnieć sobie historię Polski i obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną. Za przebieg obchodów Dnia Niepodległości była odpowiedzialna p. Marzena Knaflewska.
W bibliotece zorganizowano zajęcia dla klas młodszych, w czasie których uczniowie chętnie odpowiadali na pytania związane ze Świętem Niepodległości oraz sami przygotowali krótkie informacje. W czasie zajęć zaprezentowano książki historyczne dla dzieci. Zajęcia przygotowała pani Ewa Ślipko.