Kultura osobista w życiu szkolnym.

W czwartek 21 lutego w bibliotece odbyła się wyjątkowa lekcja wychowawcza dla klasy 7 a. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady savoir vivre’u w codziennym życiu. Celem zajęć było ukazanie zasadności stosowania się do przyjętych norm obyczajowych oraz zauważenie związku pomiędzy kulturą osobistą, a postrzeganiem nas przez innych ludzi. Zadaniem uczniów było opracowanie „katalogu zasad” mieszczących się pod pojęciami: kultura słowa, kultura bycia, kultura ubioru i wyglądu, kultura spożywania posiłków oraz kultura zdrowotna i fizyczna. Siódmoklasiści bardzo dobrze sobie poradzili, a efekty swojej pracy przedstawili na forum klasy. Lekcja odbyła się w ramach projektu Szkoła Dobrych Manier koordynowanego przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego.