W miesiącu kwietniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, spotkania z cyklu:

1. Lekcja odwrócona na temat „Ciekawostki o koniach,” którą przygotowała i przeprowadziła uczennica klasy IV b Julia Sieroń. Julia przygotowała bardzo ciekawą prezentację multimedialną z obszernym komentarzem dotyczącym wielu ciekawostek o koniach, ich wyglądzie, budowie, maści. Lekcja była przygotowana i przeprowadzona w interesujący sposób.
2. Przy współpracy z siostrą Urszulą Taborek obyło się spotkanie dla dzieci z klas I-III poświęcone kształtowaniu i umacnianiu szacunku dla rówieśników, dorosłych i osób starszych. W czasie spotkania dzieci czynnie brały udział, wykazały się dużą znajomością ogólnie przyjętych norm i zasad, stworzyły kodeks dobrego zachowania. Zajęcia były częścią projektu „Zachowuję się bezpiecznie” realizowanego w świetlicy szkolnej. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na potrzeby drugiego człowieka, kształtowanie postaw opartych na współdziałaniu, gotowości do pomocy i tolerancji.
3. Kolejny raz w świetlicy odbyły się warsztaty dla uczniów z klas I-IV z cyklu „Bezpieczeństwo w Internecie”. Pan Roman Rokicki przygotował dla uczniów krótki film edukacyjny, prezentację multimedialną dotyczącą zasad poruszania się w sieci, bezpiecznego korzystania z Internetu, bezpieczeństwa użytkownika. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał krótką „ściągę” ze wskazówkami jak ograniczyć zagrożenia i bezpiecznie korzystać z komputera.
4. W ramach kolejnego cyku spotkań i poznawania zawodów naszych rodziców świetlicę szkolną odwiedziła pani stomatolog z „KA-DENT”. Na początku spotkania dzieci obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną dotyczącą zasad dbania o prawidłową higienę jamy ustnej, pani stomatolog na makiecie pokazała uczniom jak prawidłowo szczotkować zęby, opowiedziała również jak prawidłowe odżywianie ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzieci chętnie zadawały pytania, były ciekawe, czy ich nawyki w dbaniu o higienę jamy ustnej są prawidłowe. Na zakończenie spotkania pani opowiedziała dzieciom jak wygląda zawód stomatologa, kto pracuje w przychodni, jakie trzeba posiadać kwalifikacje, aby móc w przyszłości pracować jako stomatolog.