Projekt Erasmus+.

Trwa kolejna z mobilności w ramach realizacji projektu Erasmus+. Nasi uczniowie gościli już w Portugalii oraz Hiszpanii. W październiku 2022r. partnerzy z Hiszpanii, Rumunii, Włoch oraz Portugalii odwiedzili naszą szkołę, a 26 maja kolejna grupa uczniów pod opieką nauczycieli wyjechała do Włoch. Italia przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. W sobotę mieliśmy okazję zwiedzić Cuneo – jedno z ciekawszych miast w prowincji Piemont. Włoscy partnerzy zorganizowali dla nas warsztaty informatyczne pozwalające odkryć nasze talent.
Następnie mieliśmy okazję zwiedzić elektrownię wodną Enel Green Power. Jest to największa we Włoszech i druga pod względem wielkości elektrownia w Europie. Umiejscowiona jest ona u podnóża Alp.
W niedzielę wzięliśmy udział w lekcji muzealnej dotyczącej tradycyjnych metod produkcji jedwabiu. Mieliśmy także okazję spróbować tradycyjnych dań kuchni włoskiej zaserwowanych w czasie pikniku w parku. Zwiedzaliśmy również przepiękny zamek w Racconigi. Nie zabrakło też okazji do spróbowania przepysznych, tradycyjnych lodów włoskich.
W wymianie biorą udział uczniowie: Izabela Kolman, Antonina Nieścior, Zofia Marciniak, Alicja Kozyra, Natalia Kolan i Mikołaj Cieplak oraz nauczyciele: Hanna Rusiecka, Tomasz Florczak, Robert Sierota i koordynator projektu Magdalena Golińska.