Kultura indiańska w 1A.

14 marca klasę Ia odwiedził pan Jacek Kudła- tata Tosi, który jest miłośnikiem kultury indiańskiej i od wielu lat interesuje się historią Indian. Na wstępie pan Jacek opowiedział dzieciom, w jaki sposób rozpoczął swoje spotkanie z tak odległą kulturą, poprzez odtwarzanie dawnych strojów, zdobycie dogłębnej wiedzy na temat rękodzieła, technik zdobniczych i surowców stosowanych przez Indian, a następnie przekształciło się to w pasję kolekcjonerską. Drugą częścią spotkania było zademonstrowanie przez gościa zgromadzonych eksponatów, a w szczególności broni, przedmiotów codziennego użytku oraz kultowych ozdób. Całości dopełniała muzyka indiańska, która rozlegała się w tle spotkania. Dziękujemy panu Jackowi za przeprowadzenie bardzo interesującej lekcji.