Lekcja kleksografii , przędzenia liter i oryginalny sposób opisu Pana Kleksa

Uczniowie klasy 4A, podczas lekcji języka polskiego, choć na chwilę mogli przenieść się do Akademii pana Kleksa. Wzięli udział w zajęciach kleksografii i przędzenia liter. Kleksy wyszły  znakomite. Następnie czwartoklasiści układali rymowanki, w których mogli pokazać, jak wspaniałą mają wyobraźnię. Uczniowie zobaczyli w kleksach motyle, psy, koty, smoki, dinozaury, śnieg , gwiazdy… Kolejnym zadaniem było stworzenie z włóczki napisów nawiązujących do treści lektury lub własnych inicjałów. Dzieci opisały również tytułowego bohatera utworu w oryginalny sposób. Uczniowie dobrani parami wykonali: głowę, tułów oraz nogi niezwykłego nauczyciela, które potem posklejali w całość. W ten sposób powstały cztery, bardzo zabawne wizerunki Pana Kleksa. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w tym nadzwyczajnym wydarzeniu wspaniale się bawiły, a przy okazji utrwaliły znajomość lektury autorstwa Jana Brzechwy. Nie od dziś wiadomo, że wiedza podana w formie zabawy przyswaja się najlepiej, o czym doskonale wiedzą nasi nauczyciele.