Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie Mistrzem Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych.
    W poniedziałek 9 października odbył się, w Kalinowie koło Świebodzina, finał województwa w biegach przełajowych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i młodsi, rocznik 2005 i młodsi oraz 2002 i młodsi. Po przeprowadzonych eliminacjach na szczeblu powiatowym, które odbyły się na pobliskich „Kaczych Dołach”, trzy drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie awansowały do biegów finałowych, które rozegrano w malowniczej Kalinowej Polanie. Należy podkreślić, że w każdym biegu startowało ponad 100 zawodników. Miło nam  poinformować o doskonałych wynikach uczniów „Jedynki”. W najmłodszej kategorii wiekowej chłopcy w składzie: Piotrek Czostek, Antoni Kamieniarz, Krzysztof Kreczetowski, Oliwer Nietyksza, Tymoteusz Szymański, Fabian Walkowski okazali się bezkonkurencyjni, a tym samym zostali drużynowymi mistrzami województwa w biegach przełajowych. Bardzo dobrze pobiegły również dziewczynki z rocznika 2007, plasując się tuż za podium na miejscu IV. Najtrudniejsze zadanie było przed dziewczynami z rocznika 2004, które rywalizowały z gimnazjalistkami i zakończyły swoje zmagania na VII pozycji. Dobry wynik zaliczyła w biegu indywidualnym Amelia Saleta, która w rywalizacji ze starszymi koleżankami zajęła bardzo dobre 14 miejsce i na pewno ten wynik liczyć się będzie w walce o czołowe lokaty w przyszłorocznych zmaganiach. Opiekunami zawodników SP 1  byli: Anna Gadkowska i Rafał Kulczykowski.