X Przegląd Pieśni Patriotycznych.

26 kwietnia  w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbył się X Przegląd Pieśni Patriotycznych. Głównym celem corocznych spotkań jest propagowanie i kultywowanie patriotyzmu. Słowo wstępne wygłosił dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 p. Maciej Grabianowski.  Zaproszonych gości, publiczność , opiekunów i młodych artystów powitała p. Maria Wojciechowska.  W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 10 zespołów: Chór ,,Słoneczko” Przedszkola im. Św. Jana Pawła II w Lesznie – opiekunowie p. Beata Cymerman, p. Hanna Markowska,  Samorządowe Przedszkole nr 5 we Wschowie – opiekunowie p. Marzena Hubert, p. Elżbieta Zienkiewicz-Grys, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum z Długich Starych – opiekun p. Hanna Markowska,  Sekcja Wokalna Centrum Kultury i Rekreacji – opiekun p. Joanna Pawłowska, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Wschowie – opiekun p. Joanna Pawłowska, Gimnazjum Językowe we Wschowie – opiekun p. Małgorzata Szczepańska, Gimnazjum nr 2 we Wschowie – opiekun p. Małgorzata Szczepańska, Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie – opiekun p. Łukasz Hilarski, Szkoła Podstawowa w Siedlnicy – opiekun p. Łukasz Hilarski, Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie – opiekun p. Justyna Suchecka. Wszyscy uczestnicy tegorocznego przeglądu reprezentowali wysoki poziom. Na zakończenie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 pan Maciej Grabianowski oraz Radna sejmiku wojewódzkiego i Prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka pani Małgorzata Gośniowska –Kola uroczyście wręczyli dyplomy i upominki dla opiekunów i artystów. Dziękujemy wszystkim osobom za życzliwość  i wsparcie, w szczególności panu posłowi Markowi Astowi za pomoc przy zakupie upominków książkowych dla wszystkich występujących zespołów ,Radnej sejmiku wojewódzkiego i Prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka pani Małgorzacie Gośniowskiej-Koli - za ufundowanie dla każdej placówki książęk,  państwu Bazylewicz i firmie ELEKTROBUD z Przyczyny Dolnej za zakup słodkich upominków dla każdego uczestnika Przeglądu Pieśni Patriotycznych oraz Naczelnikowi Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych Miasta i Gminy Wschowa panu Dariuszowi Przybylskiemu za ufundowanie folderów Wschowy.
Maria Wojciechowska, Robert Alefierowicz