Aktualności 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
    22 czerwca zakończyliśmy bieżący rok szkolny. O godzinie 9.00 rozpoczął się uroczysty apel podsumowujący naszą pracę. Dyrektor szkoły pan Maciej Grabianowski wraz z panią wicedyrektor Dorotą Szeląg oraz panem Wiceburmistrzem,  Miłoszem Czopkiem, wręczyli najlepszym uczniom klas I-III nagrody, a starsi uczniowie, oprócz nagród, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Wśród tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i sporcie znaleźli się:
IV A

2. Marciana Nawrocka
3. Samuel Kopaczyński
4. Monika Kowalska
Uczennica Klaudia Paduch otrzymała nagrodę za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim – za zaangażowanie w pomoc w nauce uczniom klas młodszych.
Statuetkę i tablet oraz tytuł Ucznia Roku za średnią 5,55 otrzymała Sara Dowhań z klasy IV D.
Kolejnym punktem naszej uroczystości było wręczenie statuetki „Przyjaciela szkoły” dla Pani Jolanty Denesiuk.
Pan Wiceburmistrz Miłosz Czopek, Dyrektor szkoły pan Maciej Grabianowski  życzyli uczniom oraz nauczycielom udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Kolejny rok szkolny mamy za sobą. Przyniósł wiele sukcesów i pozostawi w naszej pamięci bardzo dużo wspomnień. Teraz czas na zasłużone wakacje!

Wyniki konkursu Super Klasa zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski dla klas IV - VII

Konkurs rozgrywany był na podstawie regulaminu opracowanego wcześniej przez przedstawicieli wszystkich klas IV - VII ROK SZKOLNY 2017/2018

KLASA

VII C

65,2

I

Klasa VII c, która zwyciężyła w tym konkursie, we wrześniu otrzyma nagrodę niespodziankę.

Gratulujemy klasie VII c.

Samorząd Uczniowski.

Debata oksfordzka
    5 czerwca odbyła się debata oksfordzka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski na temat Uczeń osiągający sukcesy szkolne wzorem dla koleżanek i kolegów. Stronę propozycji reprezentowali uczniowie klasy VII c: Julia Łączn, Marciana Nawrocka, Szymon Glapiak i Samuel Kopaczyński. Strona opozycji to uczniowie klasy VII a: Milena Hauser, Jan Łozowski, Damian Pajęcki, Jakub Witek. W role marszałka wcieliła się Wiktoria Strzebińska, a sekretarzem była Vanessa Radkiewicz. Debata przebiegała w kulturalnej atmosferze, a bardziej przekonującymi argumentami, trafiającymi do publiczności, posłużyła się strona opozycji. Publiczność zagłosowała przeciw tezie, biorąc pod uwagę argumenty dotyczące tego, że wzorowość często jest udawana i należy zwracać uwagę na zachowanie nie tylko w szkole, ale również poza nią.
    Mamy nadzieję, że ta debata rozpocznie w naszej szkole cykl debat uczniowskich na różne interesujące uczniów tematy.
Konkurs Patronowie naszych ulic
    4 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs międzyszkolny Patronowie naszych ulic. Wzięły w nim udział cztery drużyny dwuosobowe:
Agnieszka Długosz
Hanna Huzar
Mikołaj Kosmala
Bartosz Przyjemski
Julia Łączna
Samuel Kopaczyński
Hanna Aplas
Klaudia Paduch

Celem konkursu było kształtowanie patriotyzmu lokalnego i zachęcanie do poznawania bogatej historii naszego miasta. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z patronami wschowskich ulic, układali puzzle, wiersze reklamujące zabytki Wschowy, rozwiązywali krzyżówkę oraz pracowali z mapą.
    Zwycięzcami konkursu okazały się uczennice z naszej szkoły: Hania Aplas i Klaudia Paduch, II i III miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie: II - Agnieszka Długosz i Hanna Huzar oraz III - Mikołaj Kosmala i Bartosz Przyjemski.

Apel podsumowujący działalność SKO w 2018 roku.

W dniu 07.06 odbył się apel podsumowujący działalność SKO w naszej szkole. Wręczono nagrody uczniom biorącym udział w konkursach przeprowadzonych w ciągu roku szkolnego. W konkursie na Mistrza oszczędzania – „Ciułacza roku” nagrody otrzymali: Lena Rycerz (IVA), Kamil Gajek (VA), Julia Molik (IVB). Wyróżniono pierwszoklasistów: Zuzannę Sobczak (IC), Alana Białęckiego (IA) i Oliwiera Kąkalca (IA), którzy zgromadzili na swoich kontach najwięcej pieniędzy w ciągu roku szolnego. W konkursach plastycznych: projekt okładki książeczki SKO – wyróżniono pracę Amelii Salety (VA), Laury Sadowskiej (VA), Klaudii Paduch (VIA); projekt karty bankomatowej z logo PKO – nagrody otrzymały: Monika Kowalska (VIIC), Marciana Nawrocka (VIIC), Antonina Huzar (IVD); projekt żyrafy Lokatki - Antonina Huzar (IVD), Julia Sterna (IVB), Kamila Stykowska (VC); marzę o…. za zaoszczędzone pieniądze w SKO – Maja Wolniczak (VIA), Klaudia Baranowska (VB), Sara Dowhań (IVD). W międzyklasowym konkursie „Z ekologią za pan brat” wyróżniono klasy, które zebrały najwięcej makulatury, nakrętek po napojach oraz baterii: I miejsce zajęła  klasa VB (wych. M. Rodak), II miejsce – klasa IIIA (wych. I. Zeler), III miejsce – klasa IVD (wych. A. Tarka).
W tym  dniu przeprowadzono również turniej „Czy znasz terminy bankowe?”, w którym wzięli udział reprezentanci klas piątych. Zadaniem zespołów było: dopasować określenia do terminów bankowych, utworzyć terminy bankowe z rozsypanki sylabowej oraz rozwiązać krzyżówkę. Turniej przebiegł w miłej atmosferze, zwyciężyła klasa VB tuż  przed klasą  VA i VC.