Z okazji Dnia Dziecka 2017
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na uczniów czekało dużo atrakcji. O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej rozpoczęła się ogólnopolska akcja pobicia rekordu czytana w tym samym czasie pod hasłem „ Jak nie czytam, jak czytam” .Prawie 400 osób czytało swoje ulubione książki. Następnie odbył się XIII Uliczny Bieg połączony z II Olimpiadą Lekkoatletyczną. Impreza skierowana była dla uczniów z terenu Gminy Wschowa, jak i rodziców. Bieg rozpoczął się uroczystym otwarciem, którego dokonał pan Maciej Grabianowski dyrektor SP1 i Wiceburmistrz Miasta i Gminy Wschowa pan Miłosz Czopek. Pani Janina Gnieżeńska przedstawiła harmonogram, trasę biegu i zaprosiła do obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów z klasy pani Zeler. Powołana wcześniej komisja ogłosiła wyniki konkursu na najbardziej oryginalne przebranie oraz stuprocentową frekwencję. Jak co roku wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Ale I miejsce przyznano klasie IIIa – wychowawczyni pani Natalia Gąda- Kościuk i IIb- wychowawczyni pani Dorota Kokoszka , II miejsce otrzymała klasa IIa – wychowawczyni pani Inga Zeler, III miejsce przypadło klasie VIb – wychowawczyni pani Anna Gadkowska. Po apelu rozpoczął się bieg. Każdy z uczestników miał do pokonania taka samą trasę około 4 km, która była zabezpieczona przez Komendę Powiatową Policji we Wschowie. Po biegu uczniowie wzięli udział w takich konkurencjach i atrakcjach , jak bieg na 60 i 40 m, skok w dal, przeciąganie liny, rozgrywki w dwa ognie. Jednak największym powodzeniem cieszyły się kule wodne, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia i eurobanqe. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy oraz licznym sponsorom: Urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze, Urzędowi Miasta i Gminy we Wschowie, Piekarni Ma Trans Wschowa, M.M. Kamieniarzom, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pani Kamili Kamyszek, firmie Jarom- panu Jarosławowi Rękosiowi, Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej oraz ZHP we Wschowie. Dziękujemy!