we Wschowie
Menu
Projekt - "Kształtujemy kompetencje kluczowe uczniów"

Czytamy w dobie pandemii

Mamy naukę zdalną, zatem korzystanie z tradycyjnej formy książki jest utrudnione.  Biblioteki cyfrowe oferują  ciekawe materiały, w tym lektury z kanonu lektur szkolnych. Zachęcamy do korzystania z wirtualnych zasobów!

  • Biblioteka Narodowa Polona

https://polona.pl/

Polona to największa w Polsce i w Europie biblioteka cyfrowa. Zawiera 3 miliony zdigitalizowanych zbiorów:  w tym- książek, czasopism, rękopisów. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc książki są darmowe.

  • Wolne Lektury

https://wolnelektury.pl/

To też darmowa biblioteka cyfrowa zawiera ponad 5 tys. tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.

  • Lektury

https://lektury.gov.pl/

Lektury-  to bardzo bogaty zasób książek, lektur oraz innych dokumentów. Tu też znajdziecie wiele potrzebnych Wam materiałów wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne on-line oraz do pobrania w wielu formatach. Są też czytniki.

  • Chmura Czytania

http://www.chmuraczytania.pl/

Chmura Czytania – kanon kulturalnego człowieka zawiera książki polskich i zagranicznych autorów. Wersje e-booków  dostępne są na czytniki książek  w formatach ePub i Mobi. Serwis oferuje również audiobooki i specjalnie przygotowane pliki w PDF do czytania na komputerze lub notebooku. Portal publikuje również teksty w oryginalnych wersjach językowych.

  • Lustro Biblioteki

Tu znajdziemy wiele informacji o bibliotekach cyfrowych w Polsce

http://lustrobiblioteki.pl