Zielona klasa

Od kilkunastu dni, na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 słychać stukot młotków i dźwięki specjalistycznego sprzętu do obróbki drewna. Tak powstaje Zielona Klasa o powierzchni ok. 60m2 przystosowana dla 50 osób. Mimo, iż budowa Zielonej Klasy trwa jednocześnie z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie - optymistycznie informujemy, że prace potrwają jeszcze tylko do końca przyszłego tygodnia i swoim zakresem obejmą również zagospodarowanie terenu zielenią. Inwestycje wykonuje sprawdzona i doświadczona w takich pracach firma PolKom z Leszna.
Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie dwukrotnie składała wnioski w ramach WBO i dwukrotnie, dzięki poparciu rodziców i przyjaciół zajmowała zwycięskie lokaty. Przypominamy, że Zielona Klasa jest wygranym projektem realizowanym w ramach III Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego i ma służyć nie tylko uczniom ale również lokalnej społeczności. Gwarantujemy, że infrastruktura Zielonej Klasy i jej możliwości spełnią pokładane w niej oczekiwania. Już dziś zapraszamy mieszkańców Wschowy, Kluby Sportowe, Stowarzyszenia i innych chętnych do korzystania z nowo powstającej Zielonej Klasy.