Nasza przyjaźń naszym domem.
    W dniach 13.05. – 19.05.br gościliśmy w naszej szkole naszych przyjaciół z Goldbachschule z miejscowości Dillenburg-Frohnhausen, położonej 100km od Frankfurtu nad Menem w Niemczech. Dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa oraz Polsko-Niemieckiej Współpraca Młodzieży Gubin mieliśmy okazję spędzić ze sobą wspaniały tydzień pełen atrakcji.
Wspólne warsztaty kulinarne i plastyczne, zwiedzanie Wrocławia, wycieczka do parku trampolin i parku linowego, wspólne popołudnie ze wschowskimi harcerzami na ich stanicy w Lginiu, wspaniały spływ kajakowy oraz spędzanie wolnego czasu z naszymi rodzinami i przyjaciółmi umożliwiły nam pogłębienie naszej przyjaźni i zniesienia stereotypów. Dzięki programowi przygotowanemu przez p. Annę Waszkowiak mieliśmy możliwość pokazania naszym przyjaciołom z Niemiec naszego codziennego życia oraz pogłębić nasze umiejętności językowe.

Dziękujemy panu dyrektorowi  Maciejowi Grabianowskiemu za pomoc w organizacji spotkania.
Dziękujemy pani wicedyrektor Dorocie Szeląg  za wspólnie spędzone chwile.
Dziękujemy naszym rodzicom za ugoszczenie naszych przyjaciół w naszych domach.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom za umożliwienie udziału naszych niemieckich przyjaciół w lekcjach.
Dziękujemy Pani Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa  oraz PNWM w Gubinie za wsparcie finansowe.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Wschowa za ciepłe przyjęcie naszych przyjaciół i oprowadzenie ich po naszym mieście.

No i ponownie, najważniejsze na koniec!
Wiemy, że cały tygodniowy pobyt naszych przyjaciół  był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji naszej  wychowawczyni p. Ani Waszkowiak.
Dziękujemy Pani Aniu, za kolejne nowe przeżycia i nowe doświadczenia!

Oliwia, Martyna, Hania, Jędrzej, Kacper i Grzegorz.