Konferencja naukowa w III a.
    Na  lekcji uczniowie klasy III a po raz kolejny wcielili się w rolę nauczycieli. Tym razem musieli wykazać się znajomością tematu nawiązującego do sławnych Polaków, którzy żyli i działali w czasie zaborów, a następnie podzielić się wiedzą z pozostałymi uczniami. Aby dobrze przygotować się do prezentacji danej postaci, dzieci korzystały z różnych dostępnych źródeł informacji: encyklopedii, Internetu, zgromadzonych wcześniej materiałów, książek popularnonaukowych. Następnie w dwuosobowych zespołach wykonały plakaty informacyjne o wylosowanej postaci. Prezentacja plakatów odbyła się na zasadzie konferencji naukowej – poszczególne grupy prezentowały swoje plakaty, a po każdej prezentacji, uczniowie mogli zadawać pytania do obejrzanego plakatu. Dla osób prezentujących było to nie lada wyzwaniem, gdyż uczestnicy konferencji zadawali wiele wyczerpujących pytań. Uczniowie nie mogą się doczekać kolejnej lekcji, podczas której staną na miejscu swojej wychowawczyni – p. Anny Salety.