Projekt Lubuskiej Akademii Debat Szkolnych
22 września 2015 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach „Lubuskiej Akademii Debat Szkolnych”. Inicjatywa, którą podjęliśmy ma na celu zwiększenie zaangażowania w życie społeczne i obywatelskie dzieci. Uczniowie z klas VI przedstawili inscenizację na temat budżetu obywatelskiego, a następnie widzowie mogli zgłaszać własne pomysły do zrealizowania w jego ramach. Najczęściej powtarzające się pomysły zostaną poddane pod głosowanie, a ten, który uzyska największe uznanie przekazany zostanie w formie petycji władzom gminy. Naszym działaniom przyglądali się zaproszeni goście: p. Miłosz Czopek – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, p. Dariusz Przybylski – naczelnik wydziału spraw obywatelskich oraz Dyrekcja szkoły. Opiekunami projektu są: p. Wiesława Motała i p. Robert Alefierowicz.