Spotkanie z pisarzem

W czwartek, 1 października, uczniowie klasy IVb uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem i ilustratorem Pawłem Wakułą. Spotkanie, które miało miejsce w Bibliotece Publicznej we Wschowie zorganizowane zostało w ramach akcji „ Z książką na walizkach”. Uczestnicy mieli okazję poznać bogatą twórczość autora zaprezentowaną w bardzo ciekawy sposób nie tylko słowem, ale również pięknymi ilustracjami. Uczniowie przybyli na spotkania z komiksami, które wykonali na konkurs plastyczno- literacki „ Na tropie tajemnic mojego regionu” towarzyszący tegorocznym spotkaniom. Autorką najlepszego komiksu z naszej szkoły, wybranego przez pana Wakułę, okazała się Marysia Kazieczko z klasy IVb. Spotkanie czwartkowe zainaugurowało X Lubuskie Spotkanie Pisarzy z Młodymi czytelnikami. W sobotę, 3 października, odbędzie się finał akcji, który zaszczycą swą obecnością znani pisarze książek dla dzieci i młodzieży. Wszystkich chętnych zapraszamy na wschowski rynek na godz. 13.00.