Pasowanie pierwszoklasistów
    22 października  odbyła się uroczystość Pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Dzieci w galowych strojach przyszły z wychowawcami i rodzicami do sali zabaw, która na ten wyjątkowy czas przemieniła się w krainę „Pani Jesieni”. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Maciej Grabianowski witając wszystkich serdecznie i życząc uczniom miłego pobytu w szkole, dobrych wyników w nauce, poczucia bezpieczeństwa i wielu sukcesów.
    To właśnie dla pierwszaków uczniowie klas III i ich wychowawcy przygotowali tę uroczystość. W części artystycznej dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykazały się zdolnościami tanecznymi i aktorskimi. Pierwszaki usłyszały od starszych kolegów, że w szkole nie jest źle, a czas spędzony tu mija szybko i ciekawie.
    Następnie pani wicedyrektor   Dorota Szeląg przeczytała tekst ślubowania, a dzieci wyciągając ręce w stronę szkolnego sztandaru przyrzekały, że będą dobrymi uczniami. Aby tradycji stało się zadość, pan dyrektor pasował je na pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej symbolicznym ołówkiem.
    Po części artystycznej „Pani Jesień” wręczyła pierwszakom kolorowe rożki pełne upominków. Na zakończenie uroczystości uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć i udali się z wychowawcami i rodzicami do swoich klas  na słodki poczęstunek.