Ogólnopolskie Wybory Książek
12 marca biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski przyłączyła się do akcji” Ogólnopolskie Wybory Książek”. Jej organizatorem jest redakcja miesięcznika „ Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „ Biblioteki Szkolne Online”. Patronem wyborów jest Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik- Rostkowska. Przdsięwzięcie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół na terenie całego krajo. Celem akcji jest poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów. W glosowaniu nad swoją ulubioną książką wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI. Oddano 346 głosów. Najpopularniejszymi książkami w klasach I-III okazały się: seria książek o zwierzętach- zaopiekuj się mną Holly Webb, „ Zuźka D. Zołzik” pierwszakiem” Barbary Park, „ Detektyw Pozytywka” oraz „ Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu’ Grzegorza Kasdepke. Uczniowie klas IV-VI najczęściej wybierali: „ Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „ Władca pierścieni” J.R.R. Tolkiena, „ Dziennik cwaniaczka” Kinney Jeff. Listę „książek marzeń” wyślemy do ministerstwa i z niecierpliwością będziemy oczekiwać pojawienia się ich na półkach naszej szkolnej biblioteki.