V Ogólnopolski Turniej Dziewcząt o ,,Puchar Wiosny 2015'

Bardzo dobry występ koszykarek WULKS Korona Wschowa z rocznika 2002 w V Ogólnopolskim Turnieju Dziewcząt o ,,Puchar Wiosny 2015'' w Rawiczu. Turniej odbył  się w dniach 20-22 marca 2015r. w sali I LO w Rawiczu systemem ,,każdy z każdym''. Koszykarki ze Wschowy wygrały wszystkie spotkania zajmując I miejsce!

W  trzydniowym turnieju udziały wzięły:
•    UKS ,,Basket'' Zgorzelec (Mistrz Województwa Dolnośląskiego Szkół Podstawowych)
•    X-Demon ,,Tęcza'' Leszno
•    MKS MOS Konin
•    WULKS ,,Korona'' Wschowa
•    UKS ,,Olimp'' Rawicz

Wyniki spotkań z udziałem koszykarek ze Wschowy:

Wschowa - Zgorzelec..................... 31 : 24
Wschowa- Konin............................ 50 : 30
Wschowa - Rawicz......................... 48 : 30
Wschowa - Leszno.......................... 27 : 20

Tabela końcowa :

I miejsce - WULKS ,,Korona'' Wschowa
II miejsce - UKS ,,Basket'' Zgorzelec
III miejsce - MKS MOS Konin
IV miejsce - UKS ,,Olimp'' Rawicz
V miejsce - X-Demon ,,Tęcza'' Leszno

Drużynę  reprezentowały dziewczęta z SP-1 i jedna zawodniczka z Gimnazjum nr 2:
Katarzyna Piszewska, Wiktoria Mucha, Wiktoria Golinowska ,Wiktoria  Płudowska,  Samanta Duda, Martyna Kurkowiak, Roksana Tkacz, Aleksandra Skowrońska, Paulina Gajek, Agata Otto, Agata Żaglewska, Julia Kamyszek, Aleksandra Huzar i Julia Rękoś (Gimnazjum nr 2)

Najlepszą  zawodniczką Turnieju wybrano - Aleksandrę Skowrońską z zespołu ,,Korony'' Wschowa. Wyróżnienie  dla najlepszej zawodniczki drużyny otrzymała - Julia Rękoś.

Wszystkie  zawodniczki otrzymały  pamiątkowe złote medale. W najbliższy czwartek tj. 26.03.2015r. te same zawodniczki  reprezentować będą SP 1 w Półfinałach Wojewódzkich Szkół Podstawowych w sali SP-1 Wschowa. Finał  odbędzie się  24.04.2015r. również we Wschowie w sali Gimnazjum nr 2 pod patronatem Firmy ,,ENERGA”.
Trenerem zespołu jest Czesław Kuppe.