XI Bieg Uliczny z okazji Dnia Dziecka.

23 maja  z okazji Dnia Dziecka odbył się XI Bieg Uliczny. Impreza była skierowana do uczniów z terenu Gminy Wschowa jak również rodziców, nauczycieli i innych zainteresowanych. Dzień Dziecka rozpoczął się uroczystym otwarciem przez dyrektora M. Grabianowskiego  po czym prowadząca imprezę p. J. Gnieżeńska przedstawiła  harmonogram i trasę biegu i zaprosił do obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczennice kl IVC  z naszej szkoły. Następnie powołana wcześniej komisja ogłosiła wyniki konkursu na najlepiej przygotowaną klasę do biegu. I m zajęła klasa IVB wych. A. Gadkowska , II m  egzekwo  zajęły klasy IB i I C wych. M. Wojciechowska i R.Sierota. Klasy otrzymały nagrodę pieniężną ( sponsor Przedsiębiorstwo Elektrobut ) i koszulki z nadrukiem ufundowane przez BS we Wschowie. Po apelu uczniowie klas I-III rozpoczęli  bieg, a po nich uczniowie starszych klas i inni chętni. Każdy z uczestników miał do pokonania taką samą trasę około 4km, która była zabezpieczona przez  Komendę Powiatową Policji we Wschowie  i uczniów  z klasy mundurowej z ZSZ we Wschowie pod opieką J. Chałupki. Po biegu każdy z uczestników otrzymał napój zasponsorowany przez fundację RECAL, Wytwórnie Wód Gazowanych Marino i  Przedsiębiorstwo Elektrobut. Uczestnicy biegu mogli nieodpłatnie skorzystać z urządzeń rekreacyjnych ufundowanych przez UMiG Wschowa. Dla uczniów klas starszych był przygotowany obwód stacyjny ,w którym najlepsi byli nagradzani. Organizatorzy serdecznie dziękują  wszystkim, którzy okazali pomoc i  przyczynili się do uświetnienia imprezy. Przygotowała J.Gnieżeńska.