Apel podsumowujący pracę w I semestrze roku szkolnego 2015/2016
W czwartek, 11 lutego, odbył się apel, podczas którego została podsumowana praca w I semestrze.
    Najwyższą frekwencję w tym semestrze uzyskała klasa I a -96% i III a – 96% oraz klasa II d – 95%. Wśród klas starszych najlepiej wypadły klasy: IV a, V a,  V c, VI a, VI b, w których odnotowano frekwencję 94%.  Najlepsze średnie ocen osiągnęły klasy: IV a- 4,23, IV b i V a – 4,03. Średnia szkoły wyniosła 3,97 %.
    Podczas apelu nagrodzono trzy uczennice, które uzyskały najwyższe średnie ocen w I semestrze: Hanna Aplas z klasy IV b – średnia – 5,09, Marika Antoniuk z klasy V b – średnia – 5,00 oraz Maja Bardzińska z klasy VI b – średnia – 5,00. Dziewczynki otrzymały bony na zakup książek w Empiku oraz czekolady.
Wyróżniono również 31 osób z klas I – III za wyniki w nauce i zachowanie oraz 24 osoby z klas IV – VI, które osiągnęły najwyższe średnie w swoich klasach.
Dyplomami nagrodzono uczniów za udział w rejonowych etapach konkursów przedmiotowych. Było ich 21. Do etapu wojewódzkiego z przyrody zakwalifikowała się  Michaela Jarosz z klasy VI a.
Nagrodzono również uczniów za uzyskane wyniki w konkursach organizowanych przez bibliotekę, świetlicę, konkursie z języka angielskiego, konkursie klas I-III  oraz wręczono dyplomy i mp3 Weronice Kufel i Marlenie Kuczyńskiej za mapę do projektu „Wschowskim szlakiem Valeriusa Herbergera”. Podziękowania za pomoc w projekcie otrzymała również pani Hania Rycerz.
Pani pedagog Małgorzata Olszyńska podsumowała zachowanie uczniów w I semestrze oraz zwróciła uwagę na najbardziej niepokojące  przejawy negatywnego postępowania uczniów.
Na zakończenie Dyrektor szkoły pan Maciej Grabianowski podziękował wszystkim za pracę w I semestrze i życzył wielu dalszych sukcesów.