Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski przyłączyła się do akcji” Ogólnopolskie Wybory Książek”. Jej organizatorem jest redakcja miesięcznika „ Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „ Biblioteki Szkolne Online”. Patronem wyborów jest Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik- Rostkowska. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół na terenie całego kraju. Celem akcji jest poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów. W glosowaniu nad swoją ulubioną książką wzięli udział wszyscy uczniowie klas I-VI. Oddano 346 głosów. Najpopularniejszymi książkami w klasach I-III okazały się: seria książek o zwierzętach- zaopiekuj się mną Holly Webb, „ Zuźka D. Zołzik” pierwszakiem” Barbary Park, „ Detektyw Pozytywka” oraz „ Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu" Grzegorza Kasdepke. Uczniowie klas IV-VI najczęściej wybierali: „ Igrzyska śmierci” Suzanne Collins, „ Władca pierścieni” J.R.R. Tolkiena, „ Dziennik cwaniaczka” Kinney Jeff.

W ramach Projektu Rządowego „ Książki naszych marzeń” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych imprezach czytelniczych, projektach, konkursach szkolnych i międzyszkolnych. Współpracowaliśmy  z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Wschowa, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie , Stowarzyszeniem Czas A.R.T oraz ze  Szkołą Podstawową Nr 2 i Szkołą Podstawową w Osowej Sieni.

I.    Imprezy czytelnicze, w których brali nasi uczniowie organizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Wschowa.
1.    „ Z książką na walizkach” X spotkanie czytelników z pisarzami z okazji 25-lecia Wydawnictwa Literatura.
2.    Spotkanie autorskie z pisarzem Pawłem Wakułą
3.    Udział w konkursie literacko- plastycznym „ Na tropie tajemnic mojego regionu”.
II.    Konkursy międzyszkolne czytelnicze promujące książki i czytelnictwo.
1.    „ W świecie czarodziejów i mugoli”
2.    „ Książka marzeń”
3.    „ Świat według Mikołajka”
4.    „ Poetycka Wschowa”
5.    „Magia książki”
III.    Konkursy szkolne propagujące modę na czytanie.
1.    „ Moja przyjaciółka książka”
2.    „ Mój ulubiony wiersz”
3.    „ Przysłowia są mądrością narodów”
4.    „ Łowcy humoru”
IV.    Projekty edukacyjne.
1.    Miesiąc głośnego czytania książek za serii „ Zaopiekuj się mną” – kl.I- II
2.    Malujemy plakaty do fragmentów przeczytanych książek pt. „ Pora coś zmalować” – kl. III.
3.    Książki z gatunku fantasy na przykładzie „ Hobbita” J.R.R. Tolkiena – kl. IV i V.
4.    Przyjrzyjmy się bohaterom książek Pawła Beręsewicza, Grzegorza Kasdepke, Barbary Kosmowskiej – kl. VI.