Uczniowie klasy I a w Bricomarche.
    We wtorek 27 lutego 2018 roku uczniowie klasy I a  wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z cyklu „Akademia Małego Ogrodnika”. Zajęcia odbyły się w Bricomarche, a poprowadziły je pracownice Przedsiębiorstwa Handlowo – Nasiennego W. Legutko.
    Dzieci rozpoznawały warzywa, owoce i różne gatunki kwiatów. Dowiedziały się o warunkach ich uprawiania. Wykazały się dużą wiedzą w tym zakresie.
    Następnie rozwiązywały zagadki i rozpoznawały rośliny na ilustracjach. Po części teoretycznej każdy uczeń wybrał ulubiony kolor doniczki, wypełnił ją ziemią i posadził cebulkę kwiatową. Dowiedział się jak je pielęgnować i jak zapewnić odpowiednie warunki, aby dobrze rosły. Wszyscy mogli zabrać je do domu. Odwiedził nas także „Pan Ogórek”, któremu zaśpiewaliśmy piosenkę, a on poczęstował nas cukierkami. Dostaliśmy wiele prezentów: kwiat doniczkowy do klasy, doniczkę z wysadzoną  cebulką, nasiona rzeżuchy i pachnącego groszku, balony, cukierki i dyplom uczestnictwa w zajęciach.
    Było bardzo ciekawie i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tych zajęciach.