Aktualności 2013/2014

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014.
    27 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. O godz. 8.00 żegnaliśmy kolejne pokolenie naszych absolwentów. Tradycyjnie uczniowie klas szóstych zatańczyli poloneza, który na długo zostanie w pamięci wszystkich zgromadzonych. Podczas uroczystego apelu nagrodzono tych , którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem i osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach. Dyrektor szkoły pan Maciej Grabianowski oraz przedstawicielka rodziców pani Małgorzata Miśkiewicz skierowali do szóstoklasistów wiele serdecznych słów i życzeń pomyślności na dalsze etapy kształcenia. Wręczona została również nagroda specjalna dyrektora szkoły za uzyskanie najwyższej średniej wśród uczniów klas I - VI oraz po raz pierwszy tytuł absolwenta roku, który otrzymała Julia Rękoś z klasy VI c. Średnia, którą uzyskała – 5,9, jest najwyższą w historii szkoły. Pozostałe najwyższe średnie w klasach szóstych uzyskali: Noemi Kopaczyńska – 5,7, Jakub Dembiński – 5,63, Ilona Dziadosz – 5,45, Laura Głąb – 5,36, Anna Kachel – 5,27,  Agata Ciuchta – 5,27, Paulina Krawczak – 5,18, Tomasz Łączny 5, 09, Tymoteusz Maj – 5,0, Marika Prałat – 5,0, Miłosz Bachowski – 5,0.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas szóstych uzyskali dobry wynik podczas sprawdzianu kończącego szkołę podstawową. Zdobyta liczba punktów była lepsza niż średnia wojewódzka i   ogólnopolska, a w porównaniu z rokiem ubiegłym o 2 pkt. wyższa.
        Dwie godziny później nastąpiło podsumowanie roku szkolnego dla klas I-V .Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe najlepszym uczniom wręczyli dyrektor szkoły pan Maciej Grabianowski, pani wicedyrektor Dorota Szeląg i przewodniczący Rady Rodziców pan Piotr Dziełakowski. Uroczystość uświetnili: Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa pan Krzysztof Grabka, Naczelnik Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych pan Wojciech Kuryłlo oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej pan Przemysław Gliński, który w imieniu Komendanta Głównego Straży Pożarnej wręczył uczennicy klasy IIIb – Marice Antoniuk nagrodę za zajęcie wysokiego miejsca w konkursie – Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Najwyższe średnie w klasach IV– V uzyskali: Adrian Chudzik – 5,36, Agata Otto – 5,36, Jakub Krawczak – 5,36, Alicja Hornicka – 5, 27, Kamil Jaworski – 5,18, Oliwia Kamieniarz – 5,18, Wiktoria Golinowska – 5,18, Maja Bardzińska – 5,09, Hanna Mesjasz – 5,09, Jakub Sierota – 5,09, Maciej Łada – 5,09, Aleksandra Huzar – 5,0, Julia Woroniec – 5,0.
Uczeń klasy Vc, Adrian Chudzik, w bieżącym roku szkolnym został finalistą wojewódzkich konkursów przedmiotowych z historii i matematyki. Otrzymał również wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie matematycznym Kangur oraz zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie Matematyczne Preteksty. W tym roku szkolnym uczniowie odnosili również wiele sukcesów sportowych m.in. zdobyli II miejsce i tytuł Wicemistrza Województwa Lubuskiego w koszykówce dziewcząt. Uczniowie klas I – III mieli możliwość uczestniczenia w dwóch projektach edukacyjnych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jednym z nich była Indywidualizacja Procesu Nauczania , a drugim Szkoła Kreatywnych Umysłów.
Wszystkim uczniom życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

W br. szkolnym po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczne Preteksty. Konkurs organizowała Firma Matejuk Książki i Pomoce Dydaktyczne, który odbywał się na trzech poziomach trudności. W pierwszym etapie, zadaniem uczestników, było dokładne zapoznanie się z tekstem na stronie internetowej i przesłanie odpowiedzi drogą mailową. W konkursie wzięło udział 32 uczniów z kl. IV - VI. Pytania okazały się niełatwe, więc do drugiego etapu awansowało tylko dwoje uczniów: Wiktoria Golinowska i Adrian Chudzik z kl. Vc. Drugi etap odbył się 30 kwietnia w naszej szkole. Uczestnicy borykali się z rozwiązaniem skomplikowanych zadań, jak się jednak okazało świetnie sobie poradzili. Wiktoria i Adrian otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. W rezultacie Adrian Chudzik zajął 3 miejsce w kategorii SP5  ogólnopolskiego konkursu matematycznego.
Serdecznie gratulujemy  sukcesu!
Koordynator konkursu: Danuta Kopeć

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE.
    W czerwcu wychowawca klasy I a wraz z uczniami zaprosili do szkoły zaprzyjaźnioną grupę dzieci z Przedszkola nr 3. Przedszkolaki chętnie przyszły, gdyż już niedługo zostaną uczniami naszej szkoły.
Pierwszaki zorganizowały wspólne zabawy na placu zabaw i mecz piłki nożnej na Orliku. Na koniec dowieziono lody, które w ciepły dzień wszystkim bardzo smakowały. Nie było to pierwsze spotkanie,  wcześniej dzieci spotkały się już dwukrotnie i wspólnie  spędziły miło czas.

PODSUMOWANIE KONKURSU "SUPERKLASA"
    25 czerwca  podczas apelu klas I-III podsumowano trwający cały rok szkolny konkurs „Superklasy”. Comiesięczna rywalizacja, o tytuł najlepszej klasy, mobilizowała najmłodszych uczniów do odpowiednich zachowań zgodnych z regułami i zasadami panującymi w szkole. Oceniano także przygotowanie uczniów  do zajęć.
W czasie ostatniego przed wakacjami spotkania puchar przechodni, dyplom i słodycze zdobyła klasa I b.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce – klasa I b    – 4 razy zdobyła tytuł „Superklasy”
I miejsce –klasa III a    – 4 razy zdobyła tytuł „Superklasy”
II miejsce– klasa II b    – 2 razy zdobyła tytuł „Superklasy”
III miejsce– klasa I a    – 1 raz zdobyła tytuł „Superklasy”

Gratulujemy zwycięskim klasom!