Tydzień Języków Obcych w SP1
    Od 16 do 20 maja  obchodziliśmy Tydzień Języków Obcych – wydarzenie to promowało naukę języków  oraz zdobywanie wiedzy o innych krajach. W poniedziałek rozstrzygnięty został całoroczny konkurs z języka angielskiego Super Brain, zachęcający uczniów klas drugich, trzecich i czwartych do tworzenia twórczych projektów językowych. Zwycięskie miejsce zajęły ex aequo uczennice klasy IIIa : Zuzanna Fabiańska, Nikola Panarowicz i Amelia Saleta. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach. Wtorek był świętem kuchni włoskiej i brytyjskiej, uczniowie mieli okazję zjeść pyszną pizzę oraz spróbować muffinek według brytyjskiej receptury. W szkole pojawiły się również angielskie napisy informujące, jak w obcym języku nazwiemy różne przedmioty i pomieszczenia w szkole. W środę próba zachęty do nauki języków obcych została połączona z promocją aktywności fizycznej za sprawą konkursu językowo-sportowego. W rywalizacji brały udział klasy IV a,  IV b oraz VI c. Uczniowie podzieleni na pięcioosobowe drużyny przystąpili do konkurencji sportowych, a następnie czekały na nich zadania sprawdzające  wiedzę z języka angielskiego i niemieckiego. Zwyciężyła drużyna z klasy IV a. W organizacji konkursu pomogły nauczycielki wychowania fizycznego p. A. Gadkowska oraz p. J. Gnieżeńska. Czwartek „ minął śpiewająco” za sprawą konkursu piosenki angielskiej. Do konkurencji przystąpili uczniowie klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Przy ocenie występów pod uwagę brano  poprawność językową, umiejętności wokalne oraz pomysłowość uczestników. Poziom wykonywanych piosenek był bardzo wysoki, a oprócz muzycznych hitów uczniowie przygotowali również znane wszystkim utwory klasyczne. W piątek, podczas długiej przerwy, sala językowa zamieniła się w salę kinową, gdzie chętni uczniowie mogli, chrupiąc popcorn, obejrzeć krótki film o najciekawszych atrakcjach Wielkiej Brytanii. Tydzień Języków Obcych został przygotowany przez nauczycieli języków obcych: p. Annę Waszkowiak, p. Hannę Rycerz oraz p. Tomasza Florczaka.