Dni zdrowia z Jedynką

Uczniowie klas I – VIII w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego uczestniczyli w działaniach promujących zdrowy styl życia wolny od nałogów. Obejmował on cztery dni, których hasała przewodnie brzmiały:

  • Zdrowy styl życia – co to znaczy? – Tego dnia uczniowie uzyskali informacje na temat podstawowych zasad zdrowego stylu życia i czynników warunkujących zdrowie.
  • Dzień zdrowego posiłku – nasza klas je zdrowo. – Wychowankowie klas I- IV wspólnie z rodzicami przygotowywali zdrowe śniadania. Natomiast uczniowie starszych klas brali udział w konkursie pt.: „Zdrowo, smacznie i prosto… – danie dobre na każdą okazję” prezentując autorskie propozycje potraw z wykorzystaniem zasad savoir vivre przy stole.
  • Szkoła w ruchu. – Społeczność uczniowska starała się przeżyć ten dzień aktywnie zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Podopieczni skorzystali z propozycji udziału w zajęciach z zumby, baletu i treningów ruchowych. Starsze klasy wzięły również udział w konkursie na filmik prezentujący własną aktywność ruchową w postaci treningu.
  • Gry i zabawy tematyczne. – podopieczni otrzymali propozycje różnych gier i zabaw m.in.: bajki sportowe, gry karciane z aktywnością fizyczną, ruletki z ćwiczeniami itp.

Młodsze klasy brały udział w konkursie na grę planszową promującą zdrowy styl życia wolny od nałogów.

Rodzice naszych uczniów otrzymali książeczkę opracowaną przez dietetyków pt. „Propozycje zdrowych posiłków dla dzieci”, ofertę udziału w ankiecie pt. „Kalkulator zdrowia dziecka” oraz propozycję darmowej aplikacji „Zdrowice” stworzonej przez Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej Instytutu Żywności i Żywienia, która w prosty i przyjemny sposób motywuje dzieci do tego, by jadły warzywa i owoce, piły wodę oraz podejmowały aktywność fizyczną.

Oto propozycje zdrowych posiłków:

Niektóre potrawy z konkursu „Zdrowo, smacznie i prosto – danie dobre na każdą okazję”:

Zwycięzcą konkursu na filmik prezentujący własną aktywność ruchową w postaci treningu została uczennica klasy VI a – Dorota Rabęda.

Autorami zwycięskich gier planszowych zostali:

I MIEJSCE – Daria Golec II b

II MIEJSCE – Amelia Wieczorek I c

III MIEJSCE – Zuzanna Sobczak III c

Wszystkie powyższe aktywności z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną były realizowane zdalnie przy wsparciu naszych Szanownych Rodziców. W związku z tym składamy serdeczne podziękowania Uczniom i Szanownym Rodzicom.

Organizator: p. Anna Żukow

Współorganizatorzy: p. Natalia Nowak, p. Małgorzata Rodak, p. Aneta Strzebińska, p. Rafał Kulczykowski