„Podróż z ortofrajdą nad morze”

Dnia 18 stycznia klasę II b odwiedziła pani Małgorzata Błaszak – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie, która przeprowadziła zajęcia z dziećmi na temat „Podróż z ortofrajdą nad morze”. Uczniowie poznali Gminę Sztutowo oraz jej atrakcje turystyczne.
Przez całe zajęcia uczniowie pracowali pod czujnym okiem kapitana p. Małgorzaty Błaszak , aby otrzymać sprawność marynarza. W trakcie zajęć uzupełniali kolorowe dyktando ortofrajdy, rozwiązywali zagadki na złotych rybkach, pisali wyrazy kolorami ortofrajdy, śpiewali piękne piosenki : ”Zuch marynarz”, „Jak dopaść złotą rybkę”. Zabawy ruchowe zachęcały dzieci do działania.
Po pasowaniu pani Małgorzata zaprosiła dzieci do wykonania pracy plastycznej „Kuter rybacki”. Wykonali ją z morskiego piasku, bursztynu i roślin wyrzuconych przez morze (wszystko zostało przywiezione znad morza ). Piękne prace ozdobiły naszą klasę.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały na pamiątkę bursztyn i morskie kolorowanki. Uczniowie byli zachwyceni tak ciekawymi i interesującymi zajęciami.