Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W dniu 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. W świetlicy szkolnej p. Anna Żukow przeprowadziła zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci zapoznały się z historią pluszaka, która rozpoczyna się w 1902 roku. Obejrzały prezentację przedstawiającą misie, które spotykamy w bajkach i filmach dla dzieci oraz te,które możemy zaobserwować nocą na niebie obserwując przyrodę i w czasie wycieczki do zoo. W kolejnej części zajęć uczniowie rozwiązywali tematyczne rebusy i zagadki oraz układali puzzle. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał własnego balonowego misia, który towarzyszył mu w tym wyjątkowym dniu. W ramach obchodów tego miłego święta w czasie przerw uczniowie również brali udział w wspólnych zabawach w misiowej krainie zorganizowanych przez p. A. Saletę oraz p. N. Gąde- Kościuk. Dzieci wykonywały zadania związane ze spostrzegawczością, kolorowaniem, obliczeniami matematycznymi oraz wieloma innymi ciekawymi zadaniami, które nawiązywały do święta. Na każdego ucznia czekało słodkie co nieco. Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”