Życzliwość dodaje skrzydeł – Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Jak go obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. W czwartek 21 listopada na korytarzach szkoły zakwitł  ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI. Na dobry początek każdy otrzymał „uśmiechniętą buźkę”, która przez cały dzień przypominała o życzliwości i uprzejmości.  Na korytarzach umieszczono żółte balony, plakaty propagujące kulturalne, grzeczne zachowanie oraz hasła dot. życzliwości, szacunku, przyjaźni, miłości, szczerości.  Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia  uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Podczas przerw funkcjonowała „Skrzynka życzeń i pozdrowień”, która spełniała rolę szkolnej poczty życzliwości. Każdy, kto chciał przygotować komuś miłą niespodziankę, mógł wrzucić do skrzynki kartkę z życzeniami. Uczniowie młodszych klas wykonywali krasnale – Życzliwki, korzystając z uprzejmości i pomocy starszych koleżanek i kolegów. Uczniowie klas I- III podczas lekcji języka angielskiego poznali historię Dnia Życzliwości; przyswoili zwroty grzecznościowe i słownictwo związane z dobrym zachowaniem. Oprócz wyżej wymienionych zadań postanowiliśmy wziąć udział w akcji Marzycielska Poczta, która idealnie wpisuje się w ideę Dnia Życzliwości. Polega ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie najpierw mogli zapoznać się z profilami dzieci, poznać je bliżej. Wszyscy włożyli dużo serca i zapału w tworzenie kartek i pisanie listów. Mamy ogromną nadzieję, że nasz gest życzliwości przyniesie dzieciom wiele radości i uśmiechu. W tym roku, po raz pierwszy, włączyliśmy się w tę wspaniała akcję, ale na pewno nie ostatni. Niektórym z uczniów bardzo spodobała się ta inicjatywa i stwierdzili, że będą chcieli utrzymać stały kontakt z wybranym dzieckiem, bo przecież na Marzycielskiej Poczcie życzliwość jest obecna 365 dni w roku. Dzień upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze, a życzeniem organizatorów, czyli pani Kornelii Musiał i pani Ani Nowak jest to, abyśmy każdego dnia potrafili życzliwie patrzeć na ludzi. To naprawdę ułatwia życie! Każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu:)