Rysowanie światłem, czyli krótka historia fotografii… Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie

Uczniowie klasy VI A wraz z wychowawczynią- panią Kornelią Musiał uczestniczyli 25.11.2019r. w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Historyczno – Archeologicznego w Głogowie. Mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt. „Fotografia nie zawsze była cyfrowa. Fotograficzny portret w dawnym stylu”. Warsztaty prezentowały historię fotografii od camera obscura po fotografię cyfrową. Przedstawiono na nich dawne techniki fotograficzne. Uczniowie mieli okazję poznać warsztat fotografa – portrecisty z drugiej połowie XIX i fotografie przez niego wykonywane (na przykładzie XIX – wiecznych carte de visite i cabinet portrait ze zbiorów muzeum). Podczas prezentacji wprowadzono takie pojęcia jak – negatyw, pozytyw, odbitka fotograficzna, obiektyw, przysłona, czas naświetlania. Każdy uczeń został podczas zajęć warsztatowych sfotografowany, a wywołane zdjęcia stały się pamiątką dla wszystkich. Drugą atrakcją wycieczki był park trampolin- Jump Planet. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej, która dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, który nie tylko przygotował wszystkich do zabawy, ale również przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z obiektu, uczniowie mogli korzystać z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Jump Planet sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił wszystkim, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Wszyscy wrócili do domu zmęczeni, ale jakże zadowoleni.