Witamy nowych czytelników

My uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy (…)” – takimi słowy rozpoczęli dziś swą przysięgę uczniowie klas pierwszych podczas uroczystości pasowania na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci przypomniały sobie, dlaczego warto szanować książki i wysłuchały wierszy w wykonaniu koleżanek i kolegów z klasy IIIa. Pierwszoklasiści w wyjątkowy sposób zostali zaproszeni do świata baśni i bajeczek. Specjalnie dla nich przygotowane zostało przedstawienie „Czerwony Kapturek” z wykorzystaniem teatrzyku kukiełkowego. W role Kapturka, Wilka, Mamy, Taty, Babci oraz Gajowego brawurowo wcielili się uczniowie klasy VIIa. Po uroczystej przysiędze pierwszoklasistów rozstrzygnięte zostały dwa konkursy biblioteczne. Nagrody książkowe w konkursie na wykonanie najpiękniejszej zakładki do książki otrzymali: Mikołaj Jankowski (Ia), Amelia Woźniak (Ia), Aleksandra Sewioło (Ib), Marita Schmidt (Ib), Aleksander Zielnica (Ib), Julia Wojtczak (Ib), Karina Frąckowiak (Ib), Bartosz Babski (Ib), Amelia Wieczorek (Ic), Maja Śliwińska (Ic), Maria Malara (Ic) oraz Oliwia Szczyrek (Ic). Dyrektor szkoły wręczył także nagrody zwycięzcom konkursu fotograficznego „Z książką mi do twarzy”: Lidii Kołopieńczyk (Ia), Zuzannie Mroskowiak (Ib), Aleksandrowi Zielnicy (Ib), Marcie Kokoszce (Ib) i Amelii Kosińskiej (Ic). Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w pasowaniu spotkała miła niespodzianka w postaci książek ufundowanych przez Radę Rodziców. Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki!